Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Nie czekaj z rozliczeniem PIT. Rozlicz się przed Wielkanocą i zyskaj szybki zwrot podatku

Iwona Maczalska

Do końca rozliczeń PIT za 2022 rok mamy jeszcze trochę czasu. Z rozliczeniem PIT 2023 nie warto jednak czekać. Im szybciej się rozliczysz, tym szybciej uzyskasz zwrot podatku. Jest to ważne, ponieważ niektórzy z nas zwrot otrzymają nawet w niespełna 10 dni.

» MF wysyła pierwsze zwroty z PIT 2023 na konta podatników

Zgodnie z przepisami ustawy o PIT podatnicy mają czas na rozliczenie się do 2 maja 2023 roku. Szybsze złożenie deklaracji PIT w urzędzie skarbowym się jednak opłaca. Termin zwrotów podatku ze skarbówki uzależniony jest w szczególności od terminu rozliczenia rocznego zeznania PIT. 

» Kiedy zwrot podatku z PIT za 2022 rok

PIT za 2022 rok przed Wielkanocą

Źródło: shutterstock

Nie czekaj i rozlicz PIT już dziś

Choć teoretycznie mamy jeszcze trochę czasu na złożenie zeznania PIT za 2022 rok redakcja PIT.pl radzi, by nie zwlekać z rozliczeniem. Im szybciej rozliczymy roczną deklarację podatkową, tym szybciej możemy liczyć na uzyskanie zwrotu podatku za 2022 rok. 

Osobom mającym wątpliwości, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym, polecamy wypełnienie PIT za pośrednictwem bezpłatnego programu e-pity 2022. Intuicyjny program skierowany jest w szczególności dla osób nie znających się na podatkach. Pozwala on bowiem na szybkie wypełnienie deklaracji PIT wraz z przysługującymi ulgami, odliczeniami oraz kwotą wolną od podatku.

Nie czekaj. Rozlicz PIT jeszcze przed Wielkanocą.

 

W jakim terminie zwrot PIT?

Terminy zwrotu z podatku PIT zostały ustawowo ustalone. W myśl obowiązujących przepisów na zwrot podatku podatnicy będą czekać:

  1. 45 dni w przypadku deklaracji złożonych elektronicznie,
  2. 90 dni w przypadku, kiedy deklaracje złożone zostały w formie papierowej.

Aby otrzymać zwrot we wskazanym terminie podatnik musi spełnić kilka warunków. Więcej o tym w artykule ,, Jak w terminie otrzymać zwrot podatku z PIT za 2022 rok: 4 kroki i ważne informacje”.

 

Auto zwrot nawet w 10 dni

Szybki zwrot podatku PIT wynika z przeprowadzonej niedawno w urzędach skarbowych automatyzacji zwrotów. Automatyzacja zwrotów zdecydowanie skróciła czas przekazania środków na konto bankowe podatnika. Dzięki automatyzacji obsługa prawidłowych dokumentów PIT przebiega bez udziału pracowników urzędów skarbowych i pozwala na wysłanie zwrotu z PIT w ciągu 10 dni. Więcej w artykule ,,Nie czekaj z PIT-37. Zwrot z PIT nawet w 10 dni".

 

Szybszy zwrot PIT dla niektórych rodzin 

Są rodziny, które w świetle przepisów o podatku PIT mogą również liczyć na szybszy zwrot podatku. Chodzi o rodziny wielodzietne. Rodziny wielodzietne, które w swojej deklaracji PIT zaznaczą, że posiadają Kartę Dużej Rodziny oraz rozliczą się online, mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaty podatku. Ile poczekają na zwrot? Odpowiedź znajdziesz w artykule ,,Niektóre rodziny dostaną szybszy zwrot z PIT 2023. Są jednak warunki". 

PIT-36PIT-37Podatek PITRozliczenie roczne