Program PIT 2017 w 2018 - Darmowy program do PIT-ów online

Program PIT 2017

 

Pobierz program e-pity 2017 lub uruchom online i rozlicz swój PIT

 

e-pity 2017 - najlepszy sposób na PIT-a

To już dziewiąty rok, gdy podatnicy mają możliwość skorzystania z tej wygodnej aplikacji do rozliczania dochodów rocznych. Do tej pory w programie e-pity wypełniono ponad 20 mln PIT-ów, z czego 6,5 mln zostało wysłanych elektronicznie.

Program e-pity 2017 oferuje:

  • największą liczbę aktualnych deklaracji,
  • możliwość pobrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR,
  • rozliczenie w kreatorze lub w trybie aktywnych formularzy. 

Aplikacja jest bardzo wygodna, gdyż weryfikuje, czy użytkownik wypełnia wszystkie wymagane pola, a następnie pozwala śledzić etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Poświadczenia Odbioru (UPO), którego kopię można otrzymać na swój adres e-mail. Wypełnione formularze można wydrukować i wysłać pocztą lub osobiście doręczyć do Urzędu Skarbowego.

Użytkownicy e-pity będą mogli skorzystać również z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR, którą Ministerstwo Finansów udostępni najprawdopodobniej w połowie marca 2018 r. Aplikacja umożliwia pobranie danych z Portalu Podatkowego, pozwala je uzupełnić o brakujące ulgi i odliczenia, wysłać elektronicznie do systemu e-deklaracje.gov.pl, ale także wydrukować lub zapisać na komputerze.

Osoby, które już korzystały z programu e-pity nie muszą ponownie wprowadzać swoich danych – są one wczytywane z komputera użytkownika i kopiowane do składanych deklaracji i załączników.

Najlepszy sposób na każdego PIT-a

Program e-pity 2017 to największa liczba aktualnych deklaracji PIT. Znajdziemy w nim:

  • PIT-36 i 36L, PIT-37, PIT-28, PIT-28/A i /B, PIT-38, PIT-39,
  • załączniki: PIT/B, /BR, /D, /DS, /M, /O, /Z, /ZG, PIT-2, 2K, 2A, PIT/TP i
  • druki: ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, SSE-R/A, /CFC, ORD-ZU, a także
  • deklaracje dla wąskich grup podatników: PIT-3, PIT-14, PIT-16, PIT-16A i PIT-19A oraz
  • wniosek PIT-WZ czy
  • oświadczenie PIT-OP.

Nowości w wersji e-pity 2017

Jeśli program zostanie uruchomiony na tym samym komputerze co rok wcześniej – aplikacja wczyta również dane zapisane w zeszłorocznej wersji, a z nią dane użytkownika z 2016 roku wraz z deklaracjami PIT rozliczonymi w 2017 r. Program pobierze automatycznie kwotę przychodu z deklaracji rozliczanej w poprzednim roku oraz inne dane. Funkcjonalność ta okaże się pomocna również podczas ewentualnej korekty PIT-a za rok ubiegły.

Za darmo jeśli przekażesz 1% dowolnie wybranej OPP

Aplikacja e-pity 2017 jest darmowa pod warunkiem przekazania 1% podatku. Program nie ogranicza wyboru OPP, pozwala na samodzielne wpisanie nr KRS organizacji oraz nie posiada limitu wypełnionych PIT-ów.

Program jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS i Linux, wersji on-line, a także w wersji mobilnej na smartfony i tablety.