Wszystkie PIT-37 będą udostępnione w usłudze Twój e-PIT

Katarzyna Sudaj 16.05.2019 06:27 (aktualizacja: )

Rozliczyłeś PIT-37 poza rządową usługą Twój e-PIT? Nie szkodzi, system KAS i tak pokaże Twoje zeznanie roczne po zalogowaniu na konto podatnika.

Jeśli wcześniej nie miałeś czasu na rozliczenie PIT i Twoja deklaracja PIT-37 lub/i PIT-38 została zaakceptowana automatycznie w usłudze Twój e-PIT, to możesz jeszcze złożyć korektę w programie e-pity. Sprawdź, czy możesz zmniejszyć kwotę niedopłaty podatku lub zwiększyć kwotę do zwrotu

Fiskus poinformował, że każdy PIT-37 i PIT-38 rozliczony za 2018 rok będzie dostępny w usłudze Twój e-PIT i to bez względu na formę, w jakiej zostały złożone. Zarówno te wypełnione w komercyjnych programach do rozliczeń rocznych, jak i wysłane w formie papierowej do urzędu skarbowego.

W każdej chwili po zalogowaniu na stronie podatki.gov.pl będzie można zobaczyć deklaracje PIT-37 lub/i PIT-38 złożone za 2018 rok przez danego podatnika.

W pierwszym kroku wita podatnika komunikat informujący o zakończeniu okresu rozliczeń rocznych.

Źródło: www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Jednak po przejściu do zakładki „Złożone dokumenty” znajdziemy zeznanie PIT-37 i /lub PIT-38 za 2018 rok, a obok datę rozliczenia oraz jego status.

PIT-37 dostępne w usłudze Twój e-PIT

Źródło: www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Z tej zakładki można pobrać kopię deklaracji,potwierdzenie UPO, a w razie potrzeby złożyć korektę.

Brak UPO. Jak sprawdzić, czy PIT został wysłany?

Korekta PITRozliczenie rocznePIT-37