Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Ostatni dzwonek na PIT za 2018 rok. 23 mln podatników mogło zapomnieć o rozliczeniu z fiskusem

Katarzyna Sudaj 29.04.2019 19:20 (aktualizacja: )

We wtorek 30 kwietnia 2019 roku mija termin rozliczeń rocznych podatku dochodowego za 2018 rok. Do północy należy wysłać do urzędu skarbowego deklaracje PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Podatnicy rozliczający zeznania PIT-36 (działalność gospodarcza), PIT-36L (podatek liniowy) lub PIT-39 (sprzedaż/zbycie nieruchomości) tak jak w poprzednich latach muszą rozliczyć się samodzielnie lub za pośrednictwem księgowej czy biura rachunkowego. Jednak do 23 mln podatników rozliczających się na drukach PIT-37 (głównie pracownicy na etacie lub zleceniu) lub/i PIT-38 (dochody kapitałowe) ten rok jest o tyle wyjątkowy, że resort finansów wygenerował automatycznie dla tej grupy podatników zeznania roczne na podstawie danych z PIT-11 od pracodawców czy zleceniodawców. W ramach usługi Twój e-PIT od 15 lutego na portalu podatkowym czeka na nich gotowe zeznanie roczne. 

Twój e-PIT - dlaczego program Ministerstwa Finansów nie jest dla każdego?

Warto jednak przypomnieć, że podatnik nie musi korzystać z PIT-37 i PIT-38 przygotowanych w ramach usługi Twój e-PIT. Może je uzupełnić o swoje ulgi i odliczenia, ale może rozliczyć się jak w latach poprzednich - za pośrednictwem innych programów do rozliczeń rocznych czy nawet tradycyjnie - na papierowym formularzu.

23 mln podatników teoretycznie mogłoby zapomnieć w tym roku o rozliczeniu PIT

Wszyscy ci, którzy składają PIT-37 lub/i PIT-38 mogą w tym roku teoretycznie nie robić nic i zwyczajnie zapomnieć o obowiązku rozliczeń z fiskusem, gdyż po 30 kwietnia zeznania przygotowane w ramch usługi Twój e-PIT zostaną zaakceptowane automatycznie - jeśli podatnik nie rozliczył się samodzielnie (modyfikując lub akceptując Twój e-PIT lub składając deklaracje PIT jednym z dotychczasowych sposobów). Ale czy warto? Informowaliśmy juz czytelników, że korzystniej jest zweryfikować swoje rozliczenie. Sprawdzić, czy system w wygenerowanym PIT automatycznie  uwzględnił wszystkie ulgi i odliczenia, które nam przysługują. A wiemy, że tak nie jest.

Ulgę na dziecko urodzone w 2018 roku musisz dopisać sam. Również na pełnoletnie

Podatnicy rozliczający się wspólnie jako współmałżonkowie czy świeżo upieczeni rodzice, którym dziecko urodziło sie w trakcie 2018 roku muszą samodzielnie wybrać preferencyjny sposów rozliczeń z fiskusem i uzupełnić przyszługującą im ulgę na dziecko.

Rozliczenie rocznePIT-37PIT-36Wspólne rozliczenie PITUlga na dzieci