MF informuje o kolejnym rekordzie, podatnicy złożyli 4 mln zeznań przez Twój e-PIT

Ewelina Czechowicz

Jak poinformował resort finansów podatnicy złożyli  już 4 mln zeznań poprzez Twój e-PIT. Do urzędów skarbowych  wpłynęło ponad 3,65 mln deklaracji PIT-37. Przypominamy, że roczne zeznanie podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia 2021 r.

"Mamy już 4 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. To dowód, że nasza usługa cieszy się coraz większą popularnością, bo w 2020 roku taki wynik osiągnęliśmy 12 dni później. Podatnicy coraz częściej wybierają rozliczenia elektroniczne, bo są one wygodne i bezpieczne" - wskazał minister finansów w dzisiejszym komunikacie przekazanym PAP. "Myślę, że w tym roku pobijemy wszystkie rekordy popularności e-usług i w przyszłym roku staniemy przed jeszcze większym, ale pozytywnym wyzwaniem" - dodał.

Twój e-PIT: zeznanie PIT-37 nie zawsze zaakceptuje się samo

Konsekwencje zapłaty podatku PIT po terminie

Czy samodzielne złożenie PIT-37 wymaga odrzucenia deklaracji przygotowanej przez MF

PIT w e-Urzędzie dla 23,2 mln podatników

Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska z kolei wskazała, w usłudze Twój e-PIT przygotowano rozliczenia roczne dla 23,2 mln podatników. "Mogą oni zaakceptować lub zmodyfikować naszą propozycję np. wskazując organizację OPP, której chcą przekazać 1 proc. podatku. Jeżeli nie zrobią nic to z upływem 30 kwietnia system automatycznie zaakceptuje zeznanie i będzie ono złożone w terminie"

4 mln zeznań w Twój e-PIT

Źródło:shutterstock

Twój e-PIT cieszy się coraz większą popularnością

Najlepszym dowodem są zawsze liczby. A nasze dane wskazują, że usługa Twój e-PIT cieszy się jeszcze większą popularnością niż rok temu – mówił wcześniej  minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Formularze dostępne w usłudze Twój e-PIT

W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. W usłudze można też złożyć PIT-OP czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.

Twój e-PIT tylko w e-Urzędzie 

Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy, dostępny na stronie podatki.gov.pl. Łatwo też można dokonać i sprawdzić poprawność rozliczenia przez nasz darmowy program.

Twój e-PITPIT-36PIT-37Podatki 2021Podatek PITWspólne rozliczenie PITRozliczenie roczne