Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Dostałem PIT-11 od pracodawcy. Co z nim zrobić, by rozliczyć PIT za 2021 rok?

Iwona Maczalska 12.02.2021 11:37 (aktualizacja: )

Wielu pracowników otrzymało już od swoich pracodawców informację PIT-11 za 2021 rok i może przystąpić do rozliczania zeznania rocznego PIT-37. Podpowiadamy, co zrobić z PIT-11 i jak rozliczyć roczne zeznanie PIT za 2021 rok. 

» Do kiedy pracodawca musi dostarczyć PIT-11 za 2021 rok?

Osoby zatrudnione, by rozliczyć swoje deklaracje PIT za 2021 rok, muszą posiadać druki PIT-11 od wszystkich pracodawców. Druk ten stanowi bowiem informację o uzyskanych dochodach oraz pobranych przez pracodawcę zaliczkach na podatek dochodowy w całym 2021 roku.

PIT-11 za 2020 rok

Źródło: podatki.gov.pl

Druk PIT-11 od pracodawcy. Dlaczego taki ważny?

Informacja PIT-11 jest kluczowym drukiem, jaki co roku w lutym otrzymują osoby zatrudnione, w związku z uzyskanymi w roku poprzednim dochodami. Druk ten jest bardzo ważny, bowiem bez niego podatnik nie ma możliwości rozliczenia swojej rocznej deklaracji PIT-36, PIT-37 za 2021 rok. Zawarte w nim informacje: uzyskany przychód, uzyskany dochód, koszty uzyskania przychodu, czy też pobrane przez płatnika zaliczki na podatek PIT w 2021 roku są podstawowymi informacjami służącymi dokonywaniu rocznych rozliczeń podatku PIT.

PIT-11. Co z nim zrobić?

Osoby mające problem z samodzielnym rozliczeniem swojej rocznej deklaracji PIT powinny skorzystać z programów do wysyłki PIT. Programy te w intuicyjny sposób pokazują krok po kroku, jak wypełnić Twoje roczne zeznanie podatkowe. Wystarczy, że na każdym kolejnym etapie wypełniania PIT w programie, przepiszesz odpowiednie kwoty wskazane w swojej informacji PIT-11. Podatnik nie musi się martwić, że pomyli rubryki w deklaracji PIT i wpisze błędną kwotę. Program do rozliczeń PIT dokładnie wskaże jaką kwotę, z jakiej rubryki informacji PIT-11 podatnika należy przepisać na danym etapie rozliczania PIT.

Rozlicz PIT za 2020 rok

Źródło: program e-pity

Rozlicz PIT 2020

Źródło: program e-pity

Redakcja PIT.pl rekomenduje program e-pity 2021, który dedykowany jest dla wszystkich podatników, lecz w szczególności dla tych, którzy mają obawy przed samodzielnym wypełnianiem deklaracji podatkowych. Dzięki jego intuicyjnemu kreatorowi użytkownik zostanie poprowadzony krok po kroku po swojej deklaracji PIT, dzięki czemu możliwe będzie nie tylko szybkie wypełnienie deklaracji PIT, lecz również wyliczenie wysokości podatku łącznie z dostępnymi ulgami i odliczeniami. Program można pobrać klikając w poniższą grafikę: 

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

W rocznym rozliczeniu PIT uwzględnij wszystkie informacje PIT-11

Rozliczając swoją roczną deklarację podatkową należy mieć na uwadze, że uwzględnić w niej należy wszystkie otrzymane informacje PIT-11 przez podatnika, zawierające wszystkie źródła przychodu od wszystkich pracodawców, u których nastąpiło zatrudnienie. Wysłanie rocznego rozliczenia PIT do urzędu skarbowego, bez uwzględnienia choćby jednej informacji PIT-11 spowoduje, że rozliczenie PIT nie będzie kompletne i będzie wymagało złożenia korekty w urzędzie skarbowym.

PIT-11 za 2021 w Twój e-PIT bez konieczności przepisywania danych z PIT-11

Podatnik, podobnie jak w latach ubiegłych ma możliwość skorzystania z rządowej usługi Twój e-PIT. Logując się do usługi zobaczysz swoje zeznanie podatkowe PIT, wstępnie wypełnione przez Urząd Skarbowy. Zeznanie udostępnione w Twój e-PIT powinno zawierać już dane podatkowe pobrane ze wszystkich informacji PIT-11, które zostały wysłane przez Twojego pracodawcę do urzędu skarbowego. Rola podatnika w tym przypadku ogranicza się wyłącznie do skontrolowania poprawności danych w przygotowanym PIT oraz sprawdzenia, czy wstępnie wypełnione zeznanie uwzględnia wszystkie przysługujące podatnikowi ulgi podatkowe.

PIT-11Rozliczenie rocznePIT-37PIT-36Płatnik PIT