Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Uważaj na PIT-36. Nie wyśle się do US automatycznie przez usługę Twój e-PIT

Iwona Maczalska

Podatnicy, którzy zostawili rozliczenie PIT-36 na ostatnią chwilę, powinni osobiście dopilnować jego wysłania do skarbówki. W przeciwieństwie do innych deklaracji, PIT-36 nie zostanie o północy automatycznie zaakceptowana i wysłana do US.

» Dziś ostatni dzień na PIT za 2021 rok. Czas tylko do północy

Podatnicy, którzy zobowiązani są do rozliczenia swojego dochodu uzyskanego w 2021 roku na deklaracji PIT-36, mogą rozliczyć się zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej. Mają na to czas wyłącznie dziś do północyRozliczając się jednak za pośrednictwem usługi Twój e-PIT warto pamiętać o bardzo ważnej kwestii.

Ostatni dzień na PIT-36 za 2021 rok

Źródło: shutterstock

Dopilnuj rozliczenia PIT-36 za 2021 rok

Podatnicy, którzy uzyskali dochody w 2021 roku i muszą je rozliczyć na PIT-36, mają na to czas do 2 maja. Termin ten dotyczy zarówno deklaracji PIT-36 składanych elektronicznie (za pośrednictwem programów do rozliczeń PIT oraz Twój e-PIT), jak i papierowych. Rozliczając się za pośrednictwem Twój e-PIT warto pamiętać, by przed 02 maja zalogować się do usługi, uzupełnić brakujące dane podatkowe (jeśli jest taka potrzeba) oraz zaakceptować przygotowaną przez Ministerstwo Finansów deklarację PIT-36. Akceptacja druku jest bowiem jednoznaczna z jej automatycznym wysłaniem do urzędu skarbowego. 

UWAGA!Deklaracja PIT-36 nie zaakceptuje się automatycznie 2 maja. Jesli chcesz ją rozliczyć przez Twój e-PITzaloguj się do usługi i własnoręcznie zaakceptuj zeznanie. 

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Wysyłam PIT-36 przez program. Czy muszę anulować PIT-36 w Twój e-PIT?

Wątpliwości budzi kwestia tego, czy rozliczenie PIT we własnym zakresie np. za pośrednictwem komercyjnych programów do rozliczeń PIT powoduje, że podatnik przed 2 maja musi zalogować się do Twój e-PIT i anulować przygotowaną przez ministerstwo deklarację? Nie. Rozliczenie deklaracji przed 2 maja w innej wersji niż Twój e-PIT powoduje, że zeznanie przygotowane przez Ministerstwo Finansów automatycznie się dezaktywuje.

PIT-36Twój e-PITRozliczenie roczne