Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Ulga dla młodych w PIT 2019: kiedy zwrot podatku?

Iwona Maczalska

Podatnicy, którzy w 2020 roku rozliczą w deklaracji PIT tzw. ,,ulgę dla młodych” będą mogli liczyć na zwrot nadpłaconego podatku. Sprawdź, ile czasu ma organ skarbowy na dokonanie zwrotu.

W rocznych rozliczeniach PIT za 2019 rok młodzi podatnicy po raz pierwszy będą mogli uwzględnić ulgę dla młodych w swoim zeznaniu podatkowym. Rozliczyć mogą się podobnie jak w latach ubiegłych w sposób tradycyjny (wypełniając papierowy druk formularza PIT i wysyłając go do urzędu skarbowego) lub elektronicznie (za pośrednictwem programów komputerowych bądź rządowego portalu podatkowego Twój e-PIT).

<< Zwrot podatku PIT 2019 w Twój e-PIT. Na czerwono niedopłata na zielono nadpłata

Kto może się ubiegać o zwrot PIT z ramach ulgi dla młodych

Płatnicy PIT (m.in. pracodawcy) w ramach tzw. zerowej ulgi PIT od 1 sierpnia 2019 roku nie mieli już obowiązku dokonywać obliczania i pobierania zaliczek na PIT. Wystarczyło, że pracownik złożył w zakładzie pracy stosowne oświadczenie mówiące, że wszystkie jego dochody w całości korzystają ze zwolnienia z PIT.

<<Wzór oświadczenia na zerowy PIT dla młodych poniżej 26. roku życia

Jeżeli jednak podatnik tego nie zrobił, a pracodawca nadal pobierał zaliczki na podatek, zwrotu podatku z tytułu zerowej ulgi PIT podatnik może spodziewać się po złożeniu rozliczenia zeznania PIT za 2019 rok. W 2020 roku ostateczny termin rozliczenia z urzędem skarbowym mija 30 kwietnia 2020 roku.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Kiedy zwrot podatku z ulgi dla młodych

Szybkość zwrotu podatkuPIT za 2019 rok zależy od dwóch czynników: od szybkości złożenia zeznania PIT, oraz od sposobu złożenia zeznania. W związku z tym można wyszczególnić następujące terminy zwrotu podatku PIT za 2019 rok:

  1. Zwrot najpóźniej do dnia 1 kwietnia – termin dotyczy osób, które złożyły zeznanie w formie elektronicznej lub papierowej przed 17. lutego,
  2. 45 dni, licząc od dnia następującego po dniu złożenia zeznania – termin dotyczy osób, które złożyły zeznanie PIT elektronicznie w terminie od 17. lutego do 30. kwietnia,           
  3. 90 dni, licząc od dnia następującego po dniu złożenia zeznania – termin dotyczy osób które złożyły zeznanie PIT w formie tradycyjnej (papierowej) w terminie od 17. lutego do 30. kwietnia,
  4. 90 dni, licząc od dnia 30 kwietnia – termin dotyczy osób, które zrezygnowały z samodzielnego składania zeznania PIT, skorzystały bowiem z druku PIT wygenerowanego automatycznie przez portal Twój e-PIT. W tym przypadku datę rozliczenia ustala się na dzień 30. kwietnia.

Zwrot podatkuPIT 2019 w usłudze Twój e-PIT

Młodzi podatnicy w 2020 roku mogą rozliczyć ulgę dla młodych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Jak twierdzi Ministerstwo Finansów – ulga dla młodych będzie automatycznie uwzględniania w zeznaniu PIT wygenerowanym w serwisie Twój e-PIT. Będzie się to odbywało na podstawie informacji PIT-11 przekazanych przez pracodawców do urzędów skarbowych. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule ,, Zerowy PIT dla młodych w portalu podatkowym Twój e-PIT”.

Bez PIT dla młodychRozliczenie roczne