Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Zerowy PIT dla młodych w portalu podatkowym Twój e-PIT

Iwona Maczalska 14.02.2020 07:35 (aktualizacja: )

W rocznych rozliczeniach PIT za 2020 rok składanych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, będzie możliwość rozliczenia tzw. ulgi dla młodych. Ulga skierowana do osób do ukończenia 26. roku życia uwzględniana będzie na podstawie informacji z druku PIT-11.

Roczne rozliczenia zeznań podatkowych PIT za 2019 rok w pełni. Podobnie jak w latach ubiegłych podatnicy w 2020 roku mogą rozliczyć się w sposób tradycyjny (wypełnić papierowy druk formularza PIT i wysłać do urzędu skarbowego) lub elektronicznie (za pośrednictwem programów komputerowych bądź rządowego portalu podatkowego Twój e-PIT). Wypełniając swojego PIT-a w sposób elektroniczny mogą uwzględnić liczne ulgi i odliczenia.

W przeciwieństwie jednak do lat ubiegłych, w 2020 roku młodzi podatnicy po raz pierwszy będą mogli uwzględnić w swoim PIT tzw. ulgę dla młodych.

<< Ukończenie 26 lat w trakcie 2019 roku - do kiedy należy się zerowy PIT dla młodych?

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Czy rozliczę ulgę dla młodych w portalu podatkowym Twój e-PIT?

Tak. W 2020 roku Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg modyfikacji w usłudze Twój e-PIT dodając m.in. możliwość uwzględnienia ulgi dla młodych w rocznych zeznaniach podatkowych PIT za 2019 rok. Jak twierdzi ministerstwo finansów – ulga dla młodych będzie automatycznie uwzględniania w zeznaniu PIT wygenerowanym w serwisie Twój e-PIT. Będzie się to odbywało na podstawie informacji PIT-11 przekazanych przez pracodawców do urzędów skarbowych.

<< Wzór oświadczenia na zerowy PIT dla młodych poniżej 26. roku życia

Jak rozliczyć ulgę dla młodych w portalu podatkowym Twój e-PIT?

Przy rozliczaniu ulgi dla młodych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT nie ma znaczenia, czy podatnik złożył w swoim zakładzie pracy oświadczenie o objęciu jego przychodów za 2019 rok zerową stawką podatku PIT (tzw. ulgą dla młodych). Jeżeli tego nie zrobił, a pracodawca pobrał zaliczki na podatek wówczas podatnik otrzyma zeznanie podatkowe z wyliczoną ulgą dla młodych oraz z informacją o wysokości zaliczek pobranych przez pracodawcę, które podlegają zwrotowi.

Najprostsza dla podatnika sytuacja występuje jednak wtedy, gdy podatnik złożył w zakładzie pracy oświadczenie o objęciu wszystkich dochodów ulgą dla młodych. Wówczas po zalogowaniu do serwisu Twój e-PIT otrzyma  informację o braku konieczności samodzielnego rozliczania deklaracji PIT. Ale uwaga! Jeżeli podatnik pomimo złożenia w zakładzie pracy wspomnianego oświadczenia uzyskiwał w 2019 roku również inne, dodatkowe dochody np. z najmu (również w sytuacji przekroczenia limitu objętego ulgą) – zobowiązany będzie do samodzielnego uzupełnienia wygenerowanego w systemie Twój e-PIT  zeznania podatkowego za 2019 rok.

Więcej  na temat ulgi dla młodych znajdziesz w poradniku ,,Zerowy PIT dla młodych”.

Bez PIT dla młodychRozliczenie roczne