Darmowy program do rozliczania PIT 2019/2020

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Dlaczego warto?

Szybszy zwrot podatku

Jeśli wypełnisz PIT w e-pity 2019, zwrot podatku otrzymasz już 1 kwietnia.

Darmowy program

Nic nie ryzykujesz, ponieważ e-pity 2019 jest darmowy. Możesz go zawsze usunąć.

Wypełnij nawet w 10 min

e-pity 2019 jest prosty w obsłudze i ma rozbudowaną pomoc

Wypełnij, jak Ci wygodnie

Możesz pobrać program na komputer lub wypełnić online (również na komórce)

Ocena 4,8/5

Na podstawie 10,6 tys. recenzji

Polecane przez

Logotyp portalu pit.pl

Nie musisz znać się na podatkach. Wystarczy skorzystać z podpowiedzi i wybrać ulgi dedykowane dla Ciebie. To intuicyjny program, w którym w prosty i przyjazny sposób wypełnisz swój PIT w kilka minut. Osobiście korzystam z niego od wielu lat.

Katarzyna Sudaj Katarzyna Sudaj Redaktor Naczelna PIT.pl

Polecane przez

Logotyp portalu bankier.pl

Sprawdzony i prosty w obsłudze program do rozliczania PIT-ów to oszczędność czasu i nerwów. Naszym czytelnikom po raz kolejny polecamy wysłanie zeznania podatkowego do urzędu skarbowego przez internet, przy użyciu programu e-pity.

Malwina Wrotniak Malwina Wrotniak Redaktor Naczelna Bankier.pl

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Program PIT 2019 - Które PIT-y rozliczysz

37

PIT 37

  • Umowa o pracę
  • Umowa zlecenia
  • Umowa o dzieło
36

PIT 36 i 36L

Dla os. fiz. prow. dział. gosp.

  • (36) podatek progresywny
  • (36L) podatek liniowy
28

PIT 28

Podatek w postaci ryczałtu np. gdy wynajmujesz mieszkanie

A także

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Najnowsza wersja programu do rozliczeń rocznych e-pity 2019 jest już gotowa

Nasza redakcja zaprasza do skorzystania z jednego z najpopularniejszych programów do wypełniania deklaracji PIT. Na rynku funkcjonuje już od dekady i aplikacja odnotowała ponad 30 milionów pobrań i instalacji.

e-pity 2019 to prosty i bardzo intuicyjny sposób na spełnienie obowiązku podatkowego wobec fiskusa. Możesz w niej wypełnić szeroką gamę deklaracji – zarówno popularne PIT-37 (dochody z pracy),
PIT-36/36S (działalność gospodarcza), PIT-36L/36LS (podatek liniowy), PIT-38 (dochody kapitałowe), PIT-39 (sprzedaż, zbycie nieruchomości) lub PIT-28 (ryczałt ewidencjonowany), ale także PIT-16A dla opodatkowanych kartą podatkową lub PIT-19A dla duchownych. W programie wypełnisz także załączniki PIT/B, PIT/BR PIT/TP, PIT/IP, PIT/MIT, PIT/PM, PIT/NZI, DSF-1, PIT/DS, PIT/D, PIT/M, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7 oraz specjalistyczne PIT-3 i PIT-14. Dodatkowo deklaracje PIT-CFC, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, ORD-ZU, druk przelewu/wpłaty online na rachunek organu podatkowego oraz darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych. W bazie formularzy programu e-pity znajdziesz również oświadczenie emeryta PIT-OP. Program pozwala również dokonać korekty PIT-ów za poprzednie lata np. za 2018, 2017, 2016 i 2015.

W sumie ponad 40 różnych deklaracji PIT do rozliczeń dochodów osiągniętych w 2019 roku. To największa liczba druków spośród wszystkich aplikacji do rozliczania PIT-ów dostępnych na rynku.

e-pity 2019 jest dostępne zarówno w wersji pliku do pobrania i instalacji na komputerze, ale również można skorzystać z aplikacji online, bez potrzeby instalowania oprogramowania. To program pit dostępny nie tylko w wersji desktop, ale także w wersji mobilnej na telefon komórkowy lub tablet. Nie tylko na system Windows, ale również dla użytkowników Linux’a czy Mac OS. Wygodnie i szybko pozwoli wypełnić i wysłać deklarację PIT do urzędu skarbowego z każdego z tych urządzeń.

W e-pity poznasz przybliżony termin zwrotu podatku

Program e-pity 2019 umożliwia oszacowanie orientacyjnego terminu zwrotu nadpłaconego podatku z PIT. Dzięki badaniom i sondażowi przeprowadzonemu wśród prawie 25 tys. podatników korzystających z tego programu, uzyskano dane na temat długości oczekiwania na zwrot podatku przez urząd skarbowy w różnych miastach oraz przy opcji rozliczenia w poszczególnych miesiącach. Teraz w trakcie wypełniania PIT-a w najnowszej wersji programu e-pity, aplikacja oszacuje przybliżoną datę także Twojego zwrotu!

Usługa „Twój e-PIT” także w e-pity 2019

W sobotę 15 lutego 2020 r. Ministerstwo Finansów uruchomiło usługę Twój e-PIT. Tym samym udostępniło wszystkim podatnikom, którzy otrzymali PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A/11A możliwość pobrania z Portalu Podatkowego wypełnionej deklaracji PIT-37 lub PIT-38, a także PIT-28 i PIT-36 obejmujące dochody spoza działalności gospodarczej. To już drugi rok funkcjonowania nowej usługi „Twój e-PIT”. MF rozszerzyło w tym roku wachlarz formularzy o PIT-36 i PIT-28, ale tylko w zakresie obejmującym przychody spoza działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej (np. przychody wyłącznie z najmu lub dla osób doliczających przychody małoletnich do własnych przychodów). Innymi słowy PIT-36 i PIT-28 z Twój e-PIT nie są adresowane dla firm w tym roku. Aplikacja e-pity 2019 również umożliwia bezpieczny import danych z tak przygotowanych deklaracji. Ponadto dodaje praktyczne funkcjonalności i umożliwia pełne, prawidłowe rozliczenie podatnikom składającym także inne deklaracje - np. PIT-36 lub PIT-36L z działalności gospodarczej. Podatnik może uzupełnić je o kwoty przychodów z innych źródeł oraz zmodyfikować koszty. Program pit 2019 przypomni także o ulgach i odliczeniach, z których warto skorzystać, by obniżyć należny podatek. W poprzednich latach użytkownicy programu pit pobrali ponad 1 mln wstępnie przygotowanych PIT-ów (tzw. PFR), który był odpowiednikiem usługi Twój e-PIT.

Program e-pity cieszy się dobrą opinią księgowych

Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (będące najstarszą i największą polską organizacją skupiającą księgowych) potwierdziła poprawność programu e-pity oraz jego zgodność z obowiązującymi przepisami. Biura rachunkowe i doradcy podatkowi od 10 lat korzystają z programu pit wypełniając deklarację swoich klientów - zarówno firm jak i osób prywatnych.

Wyślij e-Deklaracje z programu PIT 2019

Program e-pity 2019 oferuje wysyłkę wszystkich dostępnych PIT-ów przez internet. E-wysyłkę można zrealizować zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką program 2020 weryfikuje poprawność wprowadzonych danych. Umożliwia także śledzenie komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów aż do automatycznego odbioru UPO na konto e-mail. Użytkownicy aplikacji e-pity przesłali już ponad 25 mln e-deklaracji. Również w wersji mobilnej e-pity, prosto z telefonu komórkowego czy tabletu, szybko i bezpiecznie zrealizujesz wysyłkę e-deklaracji.

Pewnie jak w banku

Bezpieczeństwo danych to bardzo ważny cel naszej aplikacji. Dane podatnika są zapisywane wyłącznie na jego komputerze. Nie są przechowywane na naszych serwerach, ani na serwerach firm zewnętrznych. Aplikacja umożliwia samodzielne zapisanie danych w Google Drive. Transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna jak w banku, a gwarantuje to 128-bitowy klucz protokołu SSL GeoTrust. Lider programów antywirusowych – firma Avast potwierdziła wysoki poziom bezpieczeństwa programu e-pity.

W programie wyślesz także elektroniczne Pisma do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce

Program e-pity 2019 umożliwia także na elektroniczną wysyłkę pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce. Znajdziesz w nim gotowe wzory najpopularniejszych pism, m.in. wnioski o zaliczenie nadpłaty podatku, zwrot nadpłaty, rozłożenie podatku na raty czy odroczenie płatności. Program pit 2019 automatycznie przeniesie Twoje dane do pisma, byś szybko mógł wysłać urzędowe pismo bez wychodzenia z domu. Trafi ona prosto na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą właściwego urzędu skarbowego. Aplikacja e-pity pozwala również wysłać do urzędu własne dokumenty w formie załączników w postaci plików o formacie *doc, *pdf-a lub za pomocą skanu.

Program e-pity najlepszy w Polsce

Dzięki tysiącom pozytywnych opinii, wysokim ocenom partnerów i branżowych blogerów, program e-pity został nagrodzony certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Ponad 30 mln zadowolonych klientów świadczy o tym najlepiej. Ten program pit jest najbardziej zaawansowaną technologicznie aplikacją do rozliczeń deklaracji rocznych – obsługuje 5 systemów operacyjnych i rozlicza największą liczbę zeznań podatkowych. Na zobrazowanie skali działania najlepiej przywołać wynik z 30 kwietnia 2019 roku, kiedy to system e-pity w ciągu jednej doby rozliczył ponad 120 tys. deklaracji! Średnio 83 PIT-y na jedną minutę, 1,4 PIT na sekundę.

Dodatkowe funkcje w menu programu e-pity 2019

Znajdziemy tu możliwość pobrania danych z Rejestru GUS (po wprowadzeniu numery NIP, REGON czy KRS). Również weryfikator statusu VAT i VIES oraz weryfikator konta bankowego, by sprawdzić poprawność rachunku VAT.