Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Zwrot podatku PIT 2019 w Twój e-PIT. Na czerwono niedopłata na zielono nadpłata

Iwona Maczalska 13.02.2020 08:40 (aktualizacja: )

Ministerstwo Finansów wprowadza udogodnienia w funkcjonowaniu portalu podatkowego Twój e-PIT. Podatnik uzyska czytelną informację o wysokości podatku PIT 2019 do zwrotu bądź dopłaty. Zostanie ona odpowiednio podświetlona – na zielono bądź czerwono.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Minister Finansów w wywiadzie dla Państwowej Agencji Prasowej opowiedział o nowym sezonie rocznych rozliczeń PIT za 2019 rok, składanych w 2020 roku za pośrednictwem serwisu podatkowego Twój e-PIT. Minister Finansów Tadeusz Kościński skupił się w szczególności na udogodnieniach, jakie będą czekały na podatników w bieżącym sezonie rozliczeń PIT.

» Już w sobotę startuje usługa Twój e-PIT

Nadpłata PIT 2019 na zielono, niedopłata PIT 2019 na czerwono

Dokonując rozliczenia PIT w roku ubiegłym wielu podatników zastanawiało się, czy kwota widniejąca w podsumowaniu, w całości jest kwotą do zwrotu. Aby rozwiać wątpliwości podatników do serwisu Twój e-PIT wprowadzono modyfikację. Podatnik w przeciwieństwie do lat ubiegłych dostanie jasną informację o tym, czy uzyskał niedopłatę i powinien zapłacić podatek, czy może uzyska zwrot PIT (nadpłata). Kwota niedopłaty zostanie automatycznie podświetlona na czerwono. Co więcej podatnikowi zostanie wskazany również numer jego mikrorachunku. Z kolei kwota do zwrotu (nadpłata podatku PIT) zostanie w całości podświetlona na zielono.

» Twój e-PIT. Będą nowe sposoby logowania?

Kiedy otrzymasz zwrot podatku PIT za 2019 rok?

W 2020 roku podobnie jak w latach ubiegłych roczne rozliczenia PIT za 2019 rok można składać do 30 kwietnia. Szybkość zwrotu podatkuPIT 2019 zależy jednak od dwóch czynników. Po pierwsze od szybkości złożenia zeznania PIT, po drugie od sposobu złożenia zeznania. W związku z tym można wyszczególnić następujące terminy zwrotu podatku PIT za 2019 rok:

  1. Zwrot najpóźniej do dnia 1 kwietnia – termin dotyczy osób, które złożyły zeznanie w formie elektronicznej lub papierowej przed 17. Lutego,
  2. 45 dni, licząc od dnia następującego po dniu złożenia zeznania – termin dotyczy osób, które złożyły zeznanie PIT elektronicznie w terminie od 17. Lutego do 30. kwietnia,           
  3. 90 dni, licząc od dnia następującego po dniu złożenia zeznania – termin dotyczy osób które złożyły zeznanie PIT w formie tradycyjnej (papierowej) w terminie od 17. Lutego do 30. kwietnia,
  4. 90 dni, licząc od dnia 30 kwietnia – termin dotyczy osób, które zrezygnowały z samodzielnego składania zeznania PIT, skorzystały bowiem z druku PIT wygenerowanego automatycznie przez portal Twój e-PIT. W tym przypadku datę rozliczenia ustala się na dzień 30. kwietnia.

Stan zwrotu PIT w Twój e-PIT

W wywiadzie dla Państwowej Agencji Prasowej Minister Finansów przypomniał o możliwości sprawdzenia stanu zwrotu PIT w usłudze Twój e-PIT. Informacja ta będzie dostępna w systemie już  od końca lutego.  

Twój e-PITPodatek PITRozliczenie rocznePIT-37HOT