Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Już w sobotę o północy startuje usługa Twój e PIT

Katarzyna Sudaj 11.02.2020 11:30 (aktualizacja: )

Ministerstwo Finansów potwierdza, że już w sobotę 15 lutego 2020 roku zostanie uruchomiona usługa Twój e-PIT, a w niej przygotowane przez system KAS rozliczenia roczne podatku za 2019 rok dla podatników składających PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36.

A póki co, dziś wieczorem (czwartek 13 lutego) o godz. 21 MF wyłączy dostęp do Twojego e-PITa. Dlaczego?

Twój e-PIT już 15 lutego 2020 roku o północy

Źródło: Twitter KAS i MF

Rok temu, gdy usługa Twój e-PIT była uruchamiana po raz pierwszy, już kilka minut po północy 15 lutego 2019 roku można było zalogować się i zapoznać z przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową rozliczeniem podatku.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Przypomnijmy, że rok temu tylko formularze PIT-37 dla osób fizycznych i PIT-38 dla rozliczenia dochodów kapitałowych były udostępnione w rządowej usłudze. Innymi słowy takie, które system KAS mógł wygenerować na podstawie danych przekazanych przez płatników PIT w informacjach PIT-11 i PIT-8C, które należało wysłać do urzędów skarbowych w formie elektronicznej do końca stycznia.

Również PIT-28 i PIT-36 w usłudze Twój e-PIT

W tym roku do rozliczeń PIT-37 i PIT-38 po raz pierwszy dołączą PIT-28 oraz PIT-36.

Źródło: Twitter KAS i MF

Należy jednak podkreślić, że będą to tylko te deklaracje roczne PIT-28 i PIT-36 za 2019 rok, które nie obejmują przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej. Pisaliśmy o tym już w grudniu, gdy informowaliśmy, że tegoroczny Twój e-PIT nadal nie będzie skierowany do firm i przedsiębiorców.

Podatnicy rozliczający PIT-28 będą mieli tylko 2 tygodnie czasu, by skorzystać z rozliczenia przygotowanego w usłudze Twój e-PIT. Dotyczy to tych, którzy rozliczają np. przychody z prywatnego najmu, opodatkowanego ryczałtem. Tylko bowiem dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej w tym zakresie zostaną wygenerowane rozliczenia PIT-28 w ramach usługi Twój e-PIT.

Więcej czasu na rozliczenie PIT-28 za 2019 rok 

Wszyscy podatnicy zobowiązani do złożenia zeznania PIT-28 za 2019 rok mają czas do końca lutego, a właściwie do poniedziałku 2 marca 2020 roku, gdyż 29 lutego przypada w sobotę i termin podatkowy przesuwa się na pierwszy dzień roboczy.

Pozostałe zeznania PIT-36, PIT-37 i PIT-38 należy uzupełnić (o ewentualne ulgi i odliczenia czy wspólne rozliczenia z małżonkiem) i zaakceptować do końca kwietnia 2020 roku lub pozostawiając niezmienione, zostaną uznane za złożone z dniem 30 kwietnia 2020 roku.

Szybki zwrot w maksymalnie 45 dni dla rozliczeń online

e-Deklaracje podatkowe złożone elektronicznie są uprzywilejowane skróconym okresem zwrotu nadpłaconego podatku. Maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia e-zeznania fiskus dokona zwrotu nadpłaty z rozliczenia rocznego PIT.

Termin złożenia e-deklaracji liczy się najwcześniej od 15 lutego 2020 roku, więc najpóźniej 1 kwietnia podatnik otrzyma nadwyżkę zapłaconego podatku dochodowego.

Twój e-PITRozliczenie rocznePIT-36PIT-37Ryczałt