Twój e-PIT i e-deklaracje nadal bez możliwości wysłania PIT-36 i PIT-36L

Iwona Maczalska 02.03.2020 12:21 (aktualizacja: )

Podatnicy rozliczający się za pośrednictwem deklaracji PIT-36 oraz PIT-36L zgłaszają problemy z elektronicznymi wersjami tych druków. Okazuje się, że pomimo zapewnień Ministerstwa Finansów nadal nie ma możliwości rozliczenia elektronicznych druków za pośrednictwem usługi Twój e-PIT, czy e-deklaracji.

AKTUALIZACJA: 03.03.2020, godzina 10:30 - Na stronie podatki.gov.pl/pit/e-deklaracje-pit pojawiła się właśnie elektroniczna wersja deklaracji PIT-36L za 2019 rok.

MF ogłasza: trwają końcowe testy nad PIT-36 i PIT-36L do e-wysyłki. Będą traktowane priorytetowo

Czytelnicy nadal alarmują o niedogodnościach w funkcjonowaniu usługi Twój e-PIT, czy e-deklaracje. Zdaniem podatników usługi te nadal nie umożliwiają rozliczenia elektronicznej wersji deklaracji PIT-36 i PIT-36L za 2019 rok.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2019.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Źródło: komentarze PIT.pl

Termin udostępnienia elektronicznej wersji PIT-36 i PIT-36L nadal nieznany

Przypominamy, że dwa tygodnie temu Ministerstwo Finansów informowało o publikacji elektronicznych wersji formularzy PIT-36 oraz PIT-36L na stronie podatki.gov.pl oraz e-Deklaracje desktop najpóźniej do końca lutego. Niestety tak się nie stało. Resort finansów dotychczas nie podał nowej daty publikacji  elektronicznych formularzy.

Nie czekaj dłużej na Twój e-PIT i e-deklaracje

Ponieważ nadal nie wiemy, jak długo podatnicy będą musieli jeszcze czekać na udostępnienie elektronicznych druków PIT-36 i PIT-36 - radzimy, by dłużej nie zwlekać z rozliczeniem wspomnianych deklaracji.

Rekomendujemy program e-pity, w którym szybko i wygodnie można wypełnić PIT-36 i PIT-36L oraz wysłać online już dziś. Więcej na temat programu znajdziesz na stronie ,,Program PIT 2019”.

 

Twój e-PITPIT-36Rozliczenie roczne