Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Strajk skarbówki w ostatnim tygodniu rozliczania PIT za 2021 rok

Katarzyna Sudaj 25.04.2022 09:20 (aktualizacja: )

Dziś pracownicy urzędów skarbowych rozpoczynają protest. Urzędnicy będą codziennie odchodzić od komputerów i przerywać obsługę petentów przy okienku. A to wzmożony czas rozliczania deklaracji PIT, które trzeba złożyć do 2 maja br.

Urzędnicy strajkują pomimo otwartej nieprzychylności przełożonych. Ilu z nich bierze udział w akcji protestacyjnej?

W ostatnim tygodniu rozliczania roku podatkowego Związek zawodowy Związkowa Alternatywa organizuje akcję protestacyjną w skarbówce. Codziennie – od poniedziałku 25 kwietnia do poniedziałku 2 maja urzędnicy w godzinach od 12.00 do 12.15 będą wyłączać komputery i robić przerwę w obsłudze podatników.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Jeśli ktoś ma w zwyczaju osobiście składać wypełniony druk PIT w placówce urzędu skarbowego, to taka akcja protestacyjna może utrudnić mu sprawne oddanie ppierowej deklaracji. 

W skarbówce „poleje się krew”! Urzędnicy walczą o podwyżki
Również kwestia wyższych kwot zwrotu nadpłaconego podatku może ulec pewnemu opóźnieniu? Kwoty zwrotu nadpłaconego PIT do 5 tys. zł od tego roku odbywają się automatycznie, bez udziału urzędnika - dzięki systemowi Auto Zwrot.

Urzędnicy chcą podwyżek

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w KAS oraz Związek Zawodowy CELKAS rozpoczęły dziś akcję strajkową. Protest w Krajowej Administracji Skarbowej ma podkreślić ostanie obciążenie dodatkowymi obowiązkami związanymi między innymi z Polskim Ładem. Rosnąca inflacja to również powód, dla którego urzędnicy domagają się podwyżek płac. 

Związkowcy zapowiedzieli, że jeśli rząd nie zagwarantuje żądanych podwyżek do 15 maja bieżącego roku, to będą nasilać protest.

Urzędnicy skarbówki niezadowoleni z nowej minister finansów

Z dużym rozczarowaniem przyjęliśmy też decyzję o powołaniu na stanowisko ministra finansów pani Magdaleny Rzeczkowskiej. Niedawna Szef KAS zasłynęła zablokowaniem podwyżki płac wynikającej z uchwały modernizacyjnej, czym straciła zaufanie i szacunek wielu pracowników skarbówki.

Rozliczenie roczneKontrolaPIT-37PIT-36