Prezydent powołał nowego Ministra Finansów - szefem resortu została Magdalena Rzeczkowska

Redakcja PIT.pl

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek Magdalenę Rzeczkowską - dotychczasową szefową Krajowej Administracji Skarbowej - na ministra finansów. Wcześniej  premier Mateusz Morawiecki poinformował o złożeniu wniosku do prezydenta w tej sprawie.

Kim jest nowa szefowa resortu finansów?

Nowa szefowa resortu finnsnów w 1998 ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, kształciła się podyplomowo w Centrum Europejskim UW (2001). Związała się zawodowo z administracją państwową. Od 1998 do 2002 zatrudniona w Głównym Urzędzie Ceł, później w Ministerstwie Finansów, gdzie doszła do stanowiska dyrektora Departamentu Ceł. W resorcie zajmowała się m.in. elektronizacją obsługi celnej, dostosowaniem prawa polskiego do unijnego i pracami nad ustawą Prawo celne.

Urzędnicy skarbówki nie cieszą się z nowej minister finansów

W komunikacie MiędzyzakładowegoZwiązku Zawodowego Związkowa Alternatywa w KAS czytamy: "Z dużym rozczarowaniem przyjęliśmy też decyzję o powołaniu na stanowisko ministra finansów pani Magdaleny Rzeczkowskiej. Niedawna Szef KAS zasłynęła zablokowaniem podwyżki płac wynikającej z uchwały modernizacyjnej, czym straciła zaufanie i szacunek wielu pracowników skarbówki."

Prezydent powołał nowego Ministra Finansów

Źródło:KPRM.gov.pl

Od 3 marca 2020 jest szefową Krajowej Administracji Skarbowej i sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. 8 kwietnia 2022 została mianowana na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej.

Poprzednim ministrem finansów był Tadeusz Kościński, który z tej funkcji został odwołany przez prezydenta Andrzeja Dudę 9 lutego. Po jego odwołaniu obowiązki ministra finansów pełnił premier Mateusz Morawiecki.

Podatki 2022Księgowość