W skarbówce „poleje się krew”! Urzędnicy walczą o podwyżki

Katarzyna Sudaj

Lepie nie planować wizyty w urzędzie skarbowym w czwartek i piątek 2-3 czerwca. A sprawy telefoniczne również załatwić w inny dzień. Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej przy wsparciu Związku Zawodowego CELKAS ogłasza akcję: "Aż Poleje się krew".

Protest w postaci „przerw śniadaniowych” nie przyniósł rezultatu

25 kwietnia br. pracownicy skarbówki ogłosili akcję protestacyjną. Odchodząc na 15 minut od komputera, chcieli zwrócić uwagę na niespełnioną obietnicę i zablokowane podwyżki płac wynikającej z uchwały modernizacyjnej. Choć ten strajk trwał przez cały ostatni tydzień przed końcowym terminem rozliczania PIT za 2021 rok, to nie przyniósł skutku. Urzędnicy strajkowali pomimo otwartej nieprzychylności przełożonych, pomimo gróźb i szykan ze strony swoich szefów. Ilu z nich bierze udział w akcji protestacyjnej?

Urzędnicy będą walczyć, aż „poleje się krew”

Już wtedy związkowcy zapowiadali, że jeśli rząd nie zagwarantuje żądanych podwyżek do 15 maja bieżącego roku, to będą nasilać protest. Od tygodnia zachęcają pracowników KAS do nowego sposoby zwrócenia uwagi na ich sytuację i brak podwyżek wynagrodzeń wobec przybywających obowiązków.


Źródło: www.za.org.pl

2-3 czerwca utrudniony dostęp do urzędów skarbowych w całej Polsce

Akcja „Aż poleje się krew” odbędzie się w czwartek 2 czerwca br. Urzędnicy ze skarbówki na masową skalę mają oddawać krew lub osocze. Do tego zachęcają działacze i związkowcy. Akcja będzie miała charakter ogólnopolski i obejmie wszystkie placówki Krajowej Administracji Skarbowej.

2 dni urlopu dla krwiodawców

Zgodnie z prawem pracownik, który oddaje krew lub jej składniki, ma prawo do zwolnienia od pracy oraz zwolnienia od wykonywania czynności służbowych w dniu, w którym oddał krew lub jej składniki, a także w dniu następnym.

"Coraz bardziej zdesperowani i wściekli" - pismo do nowego szefa KAS

Alternatywa Związkowa zapewnia: „Brak reakcji rządu na nasze żądania będzie skutkował zaostrzeniem działań protestacyjnych.” 23 maja pracownicy KAS wysłali list do nowego Szefa KAS, Bartosz Zbaraszczuka informujące o akcji “Aż poleje się krew!” Czytamy w nim: "Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej są coraz bardziej zdesperowani i wściekli". Frustrację pogłębia brak dodatków za nadgodziny i przeciążenie nowymi obowiązkami. 

pracownicy KAS wysłali list do nowego Szefa KAS, Bartosz Zbaraszczuka
Źródło: www.za.org.pl

Płaca minimalnaKontrola