PIT-36 za 2020 rok. Wypełnij i wyślij do urzędu skarbowego już dziś

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów nadal nie udostępniło elektronicznego druku PIT-36 oraz PIT-36L, służącego rozliczeniu podatku PIT za 2020 rok. Osoby, którym zależy na szybkim rozliczeniu z urzędem skarbowym, nie muszą czekać. PIT-36 oraz PIT-36L można rozliczyć z PIT.pl już dziś.

» MF: Deklaracje PIT-36 za 2020 rok obsługiwane w pierwszej kolejności

Wielu podatników z niecierpliwością wypatruje elektronicznego formularza PIT-36, by móc rozliczyć już podatek PIT za 2020 rok. Niestety na elektroniczny druk Ministerstwa Finansów będzie trzeba poczekać jeszcze kilka dni. Jak poinformował resort finansów deklaracje PIT-36 będą udostępnione w I połowie marca. Data udostępnienia PIT-36L nie jest jeszcze znana.

 PIT-36 za 2020 rok już dostępny

Nie czekaj. Rozlicz PIT-36 oraz PIT-36L już dziś

Podatnicy, którym zależy na szybkim rozliczeniu deklaracji PIT-36 oraz PIT-36L, nie muszą czekać na elektroniczne deklaracje Ministerstwa Finansów. Można bowiem skorzystać z programów do rozliczeń rocznych albo z płatnych plików w formacie excel. Redakcja PIT.pl rekomenduje bezpłatny program e-pity, który pozwoli nie tylko na szybkie rozliczenie PIT-36 oraz PIT-36L wraz z przysługującymi ulgami, lecz także na sprawną wysyłkę do urzędu skarbowego. Program można pobrać poniżej:

 

 

 

PIT-36Rozliczenie rocznePodatek PITHOT