Elektroniczny druk PIT-36 oraz PIT-36L. MF podało termin udostępnienia na e-deklaracje

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów podało termin udostępnienia elektronicznej wersji deklaracji PIT-36. Okazuje się, że PIT-36 w wersji online pojawi się w I połowie marca. Na PIT-36L podatnicy poczekają jednak jeszcze dłużej. MF uspokaja. Druki PIT-36 będą obsługiwane przez US w pierwszej kolejności.

» MF radzi, jak poprawnie sporządzić PIT-36 za 2020 rok. Jest zaktualizowana broszura informacyjna

Resort finansów wydał komunikat dotyczący udostępnienia elektronicznej wersji deklaracji PIT-36 oraz PIT-36L w serwisie podatki.gov.pl oraz w aplikacji e-Deklaracje. Zgodnie z nim deklaracje PIT-36 mają zostać udostępnione w I połowie marca. Termin udostępnienia PIT-36L nie został jednak jeszcze podany.

PIT-36 za 2020 rok

Źródło: shutterstock

PIT-36 obsługiwane przez US w pierwszej kolejności

Podatnicy są zaniepokojeni zwłoką ministerstwa w zakresie udostępnienia deklaracji PIT-36 dla działalności gospodarczej oraz PIT-36L właściwej dla podatku liniowego. Ministerstwo Finansów uspokaja. Jak napisało na swojej stronie internetowej ,, Zeznania składane na formularzu PIT-36 za 2020 r. będą obsługiwane przez urzędy skarbowe w pierwszej kolejności”.

Nie czekaj. Rozlicz PIT-36 i PIT-36L już dziś z PIT.pl

Podatnicy, którym zależy na szybkim rozliczeniu deklaracji PIT-36 oraz PIT-36L nie muszą czekać na elektroniczne deklaracje Ministerstwa Finansów. Można bowiem skorzystać z programów do rozliczeń rocznych albo z płatnych plików w formacie excel. Redakcja PIT.pl rekomenduje bezpłatny program e-pity, który pozwoli nie tylko na szybkie rozliczenie PIT-36 oraz PIT-36L wraz z przysługującymi ulgami, lecz także na sprawną wysyłkę do urzędu skarbowego.

PIT-36Rozliczenie roczneTwój e-PIT