MF przypomina. Niedopłatę PIT wpłacamy na indywidualny mikrorachunek podatkowy

Iwona Maczalska

Podatnicy, którzy w PIT za 2021 rok zanotowali niedopłatę podatku powinni go uregulować najpóźniej do 2 maja. Jak informuje Ministerstwo Finansów - wpłatę należy uiścić na indywidualny mikrorachunek podatkowy.

Dzień 2. maja jest ważną datą dla podatników. W 2022 roku tego dnia mija ostateczny termin rozliczeń rocznych deklaracji PIT za 2021 rok. To jednak nie wszystko. Podatnicy, którzy uzyskali niedopłatę podatku PIT również do 2 maja powinni uregulować swoją zaległość. Jak to zrobić? 

Niedopłata PIT na mikrorachunek

Źródło: shutterstock

Niedopłata PIT na mikrorachunek podatkowy

Jak przypomina Minister Finansów ,,od 1 stycznia 2020 r. podatek PIT płacimy do urzędu skarbowego wyłącznie na indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy). Numer swojego mikrorachunku można sprawdzić w generatorze dostępnym na stronie podatki.gov.pl, a jeżeli nie masz takiej możliwości, to możesz go uzyskać w urzędzie skarbowym. Wystarczy podać swój numer PESEL lub NIP.

Podatnicy korzystający z usługi Twój e-PIT, którym z zeznania wynika kwota do zapłaty, mają automatycznie dodany właściwy mikrorachunek. Mogą wpłacić podatek online w e-Urzędzie Skarbowym. Płatność również może być zrealizowana bezpośrednio z usługi Twój e-PIT".

Więcej na temat sposobów zapłaty niedopłaty podatku PIT znajdziesz w artykułach:

  1. Na jaki numer konta bankowego zapłacić należny podatek PIT za 2021 rok?
  2. Zapłata podatku za 2021 r. Kto i kiedy musi uregulować zobowiązanie?

 

PIT-36PIT-37Podatek PITPodatki 2021Rozliczenie roczne