Twój e-PIT: Do końca maja możesz dodać lub zmienić OPP dla 1% podatku

Katarzyna Sudaj

Podatnicy PIT-37 i PIT-38 mają możliwość, by w ramach usługi Twój e-PIT i korekty deklaracji, zmienić pierwotnie wybraną organizację pożytku publicznego. Mają na to czas do 31 maja 2019 roku.

Jeśli wcześniej nie miałeś czasu na rozliczenie PIT i Twoja deklaracja PIT-37 lub/i PIT-38 została zaakceptowana automatycznie w usłudze Twój e-PIT, to możesz jeszcze złożyć korektę w programie e-pity. Sprawdź, czy możesz zmniejszyć kwotę niedopłaty podatku lub zwiększyć kwotę do zwrotu

Resort finansów przypomina, że do końca maja podatnicy, którzy zalogują się do usługi Twój e-PIT dostępnej na podatki.gov.pl – mogą po wybraniu opcji „korekty zeznania” – zmienić dane OPP.

Wszystkie PIT-37 będą udostępnione w usłudze Twój e-PIT

Mogą więc wskazać organizację pożytku publicznego (OPP), jeśli w pierwotnej deklaracji PIT-37 lub PIT-38 składanej do 30 kwietnia nie wypełnili tej rubryki. Mogą również zmienić wcześniej wskazaną OPP, aby zmienić organizację, której chcą przekazać 1% swojego podatku.

Rozliczałeś się na druku PIT-36, PIT-36L lub PIT-39?
Ty też możesz złożyć korektę zeznania w programie e-pity

Wydaje się, że ta opcja jest skierowana przede wszystkim do właścicieli 2,2 mln deklaracji PIT-37 i PIT-38, które – wobec braku aktywności tych podatników - po 30 kwietnia zostały automatycznie zaakceptowane przez system i uznane za złożone.

Masz 7 dni na zapłatę brakującego podatku z PIT

Od 1 czerwca zmiany OPP w usłudze Twój e-PIT nie będą już możliwe.

1 procent dla OPPRozliczenie rocznePIT-37Korekta PIT