Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Trwa zamieszanie ze zwrotami PIT 2023. KAS ostrzega przez próbą oszustwa

Iwona Maczalska 28.03.2023 09:18 (aktualizacja: )

Podatnicy zaniepokojeni są otrzymanymi zwrotami z podatku PIT za 2022 rok. Jedni z nich dostali bowiem podwójne zwroty, inny w kwocie odmiennej niż ta, która wynikała z rozliczonego zeznania PIT. Zamieszanie wykorzystują oszuści, którzy wysyłają do podatników wiadomości SMS oraz e-mail, z treścią dotyczącą ich zwrotów podatku. Bądź ostrożny inaczej możesz stracić środki na koncie bankowym.

» Kiedy zwrot podatku z PIT 2022/2023

Wielu podatników rozliczyło już swoje roczne zeznanie PIT za 2022 rok i czeka na zwrot podatku. Sytuację tą wykorzystują oszuści, którzy na masową skalę wysyłają do podatników fałszywe wiadomości o wysokości, bądź statusie zwrotu podatkuPIT 2023. Warto zachować ostrożność i nie klikać w żadne linki zawarte w wiadomościach.

 US ostrzega przez oszustwem

Źródło: KAS

 

Informacja o zwrocie podatku PIT z US SMS-em?

Krajowa Administracja skarbowa prosi o ostrożność w odbieraniu wiadomości SMS, które rzekomo wysyłane są przez Urząd Skarbowy. Jak informuje na swojej stronie internetowej ,, Uwaga na próby kradzieży danych z wykorzystaniem wizerunku MF i KAS. W okresie składania zeznań PIT cyberprzestępcy na fałszywych stronach, np. 𝗴𝗼𝘃𝗽𝗹.𝘄𝗲𝗯𝘀𝗶𝘁𝗲, wyłudzają poświadczenia logowania do e-bankowości. Prosimy uważać na SMS-y o zwrocie nadpłaty podatku!”.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

 

Ważne wiadomości z US listownie

Warto pamiętać, że Administracja Skarbowa nie kontaktuje się z podatnikami w drodze sms, czy e-mail. Wszystkie ważne informacje przesyłane są listem poleconym, często za poświadczeniem odbioru podatnika. Wzór przykładowego pisma wysłanego przez urząd skarbowy przedstawiamy poniżej:

Źródło: pismo z urzędu skarbowego wysłane do podatnika

 

Dwa zwroty z podatku PIT 2022. To nie musi być błąd US

Podatnicy informują o otrzymywaniu podwójnych zwrotów podatku PIT za 2022 rok. Martwią się, że jest to pomyłka urzędu skarbowego. Otrzymanie podwójnych zwrotów z podatku bądź otrzymanie zwrotu z PIT większego niż wynikało to z zeznania PIT, zdarza się w 2023 roku. Wynika to m.in. z obowiązku US związanego z przeliczeniem PIT w kontekście likwidacji tzw. ulgi dla klasy średniej. Pisaliśmy o nim w artkule ,, Dwa zwroty podatku z PIT 2023. Czy to pomyłka US?”.

Jeżeli jednak masz wątpliwości związane ze swoim zwrotem podatku, skontaktuj się bezpośrednio ze swoim Urzędem Skarbowym. W przypadku, gdy otrzymałeś informację o zwrocie PIT w drodze SMS lub e-mail – w żadnym wypadku jej nie otwieraj. Grozi to nie tylko kradzieżą twoich danych osobowych, lecz również włamaniem do Twojego systemu bankowego.

PIT-36PIT-37Podatek PITTwój e-PITRozliczenie roczneHOT