Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Szybszy zwrot PIT 2019 dla rodzin wielodzietnych

Iwona Maczalska

Podatnicy, którzy w rocznych rozliczeniach PIT za 2019 rok zanotują nadpłatę mogą liczyć na zwrot podatkuPIT. Choć w 2020 roku termin zwrotu uzależniony jest m.in. od sposobu rozliczenia deklaracji, to są podatnicy, którzy mogą liczyć na szybszy zwrot podatku. Mowa o rodzinach wielodzietnych.

W 2020 roku szybkość zwrotu podatkuPIT za 2019 rok zależy od dwóch czynników: od szybkości złożenia zeznania PIT, oraz od sposobu złożenia zeznania. Można wyszczególnić następujące terminy zwrotu podatku PIT za 2019 rok:

  1. Zwrot najpóźniej do dnia 1 kwietnia – termin dotyczy osób, które złożyły zeznanie w formie elektronicznej lub papierowej przed 17. lutego,
  2. 45 dni, licząc od dnia następującego po dniu złożenia zeznania – termin dotyczy osób, które złożyły zeznanie PIT elektronicznie w terminie od 17. lutego do 30. kwietnia,           
  3. 90 dni, licząc od dnia następującego po dniu złożenia zeznania – termin dotyczy osób które złożyły zeznanie PIT w formie tradycyjnej (papierowej) w terminie od 17. lutego do 30. kwietnia,
  4. 90 dni, licząc od dnia 30 kwietnia – termin dotyczy osób, które zrezygnowały z samodzielnego składania zeznania PIT, skorzystały bowiem z druku PIT wygenerowanego automatycznie przez portal Twój e-PIT. W tym przypadku datę rozliczenia ustala się na dzień 30. kwietnia.
Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Szybszy zwrot podatku dla rodzi wielodzietnych rozliczających się online

Jest grupa uprzywilejowanych podatników, którzy na wypłatę zaległego podatku poczekają najkrócej. Mowa tutaj o dużych rodzinach objętych programem tzw. karty dużej rodziny. Należy jednak spełnić dwa warunki: rozliczyć się online oraz posiadać Kartę Dużej Rodziny.

Ale uwaga! Szybszy zwrot podatku nie następuje w sposób automatyczny. Aby z niego skorzystać należy poinformować urząd skarbowy o posiadaniu Karty Dużej Rodziny. Opiekunowie nie muszą jednak osobiście wybierać się do oddziału US. Wystarczy, że w swoim zeznaniu podatkowym w odpowiednim polu wskażą numer karty. Mowa o polach:

  • pole 139 - deklaracji PIT-37,
  • pole 436 – deklaracji PIT-36,
  • pole 153 – deklaracji PIT-28.

Jaki zwrot podatku dla rodzin wielodzietnych?

W przypadku dużych rodzin zwrot podatku, to przede wszystkim zwrot z tytułu ulgi prorodzinnej w kwocie miesięcznej 166,67 zł na trzecie dziecko, a także 225 zł na czwarte i każde kolejne dziecko. W skali roku daje to zwrot rzędu 2000,04 zł na trzecie dziecko oraz 2700 zł na czwarte i każde kolejne dziecko.

Złóż PIT drogą online

Aby uzyskać szybszy zwrot PIT – rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny muszą rozliczyć się elektronicznie. Można to zrobić w szybki i bezpieczny sposób korzystając z programu e-pity. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie ,,Program PIT 2019”.

Ulga na dzieciRozliczenie rocznePIT-37PIT-36