Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Rząd opóźni termin rozliczeń deklaracji PIT za 2019 rok

Katarzyna Sudaj 19.03.2020 00:20 (aktualizacja: )

Na konferencji prasowej dotyczącej rządowego pakietu antykryzysowego minister finansów Tadeusz Kościński poinformował, że o miesiąc lub dwa zostaną przesunięte terminy składania deklaracji podatkowych. Ich późniejsze składanie nie będzie się łączyło z żadnymi kosztami –  dodał.

» PIT dla osób fizycznych do 30 kwietnia. Odroczenia płatności tylko dla pracodawców

tarcza antykryzysowa: odraczamy terminy podatkowe

Źródło: Twitter, Ministerstwo Finansów

Trwa okres rozliczeń rocznych podatku dochodowego od osób fizycznych za 2019 rok. Do 30 kwietnia 2020 roku należy wysłać do urzędu skarbowego deklaracje roczne PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. A jeszcze wcześniej, bo do końca marca rozliczenie podatku dochodowego od osób prawnych CIT-8 za 2019 rok oraz sprawozdanie finansowe za 2019 rok. I te terminy z końca marca najbardziej martwią grupy zawodowe.

» Termin na CIT-8 przełożony na koniec lipca, ale dla kogo?

Głosy środowiska księgowych i doradców podatkowych, by pomyśleć o przesunięciu terminów podatkowych i rachunkowych w związku trudnościami związanymi z epidemią koronawirusa pojawiły się już tydzień temu. Wówczas Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaapelowała do Mnistra Finansów o pilne przesunięcie terminów podatkowych. Również Stowarzyszenie Księgowych w Polsce wnioskuje do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Finansów, Ministra Rozwoju, Marszałka Sejmu RP i Marszałka Senatu RP, o odroczenie terminów składania m.in. wszelkich deklaracji i zeznań podatkowych, obowiązkowych informacji, a także sporządzania i podpisywania sprawozdań finansowych.

Na szczegóły przyjdzie nam poczekać dzień czy dwa, aż rząd nie przedstawi konkretnych projektów ustaw, by dowiedzieć się, terminy składania jakiś deklaracji podatkowych miał na myśli minister Kościński.

[aktualizacja 19.03.2020 r.]: Łukasz Schreiber minister - członek Rady Ministrów, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów, w porannej rozmowie w programie "Sygnały dnia" w Jedynce Polskie Radio potwierdził, że będzie wydłużany czas na rozliczenia roczne PIT za 2019 rok. To kolejna forma wsparcia obywateli w obliczu trudności związanych z pandemią koronawirusa. "- Chcemy wydłużyć ten termin co najmniej do końca maja" – powiedział.

[aktualizacja 25.03.2020 r.]: Do tej chwili nie ujrzeliśmy projektu ustawy czy rozporządzenia, w którym zapisanoby takie zmiany. Trudno więc mówić o szczegółach, których nie ma. Są jedynie ustne wypowiedzi ministrów czy urzędników państwowych.

Koronawirus w PolscePIT-36PIT-37Rozliczenie roczneHOT