Przepisy wydłużające zasiłek opiekuńczy do 28 czerwca uchwalone przez Sejm

Iwona Maczalska

Na wczorajszym posiedzeniu Sejm przegłosował przepis wydłużający prawo do skorzystania z zasiłku opiekuńczego przez rodziców zarówno dzieci niepełnosprawnych jak i zdrowych do dnia 28 czerwca. Tarczą antykryzysową 4.0, która reguluje kwestię zasiłków zajmie się teraz Senat.

» Brak zasiłku opiekuńczego po 25 maja. Co może zrobić pracodawca, by przywrócić prawo do zasiłku?

Na wczorajszym posiedzeniu Sejm odrzucił większość zgłoszonych poprawek do Tarczy antykryzysowej 4.0, uchwalając  tym samym m.in. przepisy dotyczące zasiłków opiekuńczych. Choć to dobra wiadomość dla rodziców, na ostateczny efekt należy jeszcze poczekać. Ustawą zajmie się teraz Senat, który ma prawo wnieść poprawki do ustawy uchwalonej wczoraj przez Sejm.

ZUS ogłasza: Rodzice MOGĄ składać wnioski o zasiłek opiekuńczy, a pracodawcy POWINNI je przyjmować

 

Zasiłki opiekuńcze dla rodziców z mocą wsteczną od 25 maja

Zapisy ustawy antykryzysowej uchwalonej wczoraj przez Sejm przywracają rodzicom prawo do skorzystania z zasiłków opiekuńczych od dnia 25 maja. Przypominamy, że w wyniku błędu w przepisach prawnych rodzice mieli problemy z w wnioskowaniem o zasiłki opiekuńcze do wspomnianej dacie. W wyniku czego niejednokrotnie zmuszeni byli skorzystać z urlopów wypoczynkowych, bądź udać się na urlop bezpłatny. Więcej na temat zamieszania z zasiłkami opiekuńczymi znajdziesz w artykule ,,Tarcza 4.0 a zasiłek opiekuńczy. Czy rodzice odzyskają prawo do sprawowania opieki od 25 maja?”.

Koronawirus w Polsce