Program PIT 2017 do rozliczeń rocznych w 2018 r. Pobierz już dziś lub korzystaj online

07.01.2018 10:00 (aktualizacja: )

2018-01-08

Rozliczenie roczne PIT w 2018 roku rozpoczyna się już w styczniu – gdy podatnicy do 31.01.2018 r. wypełniają PIT-28, PIT-16A i PIT-19A za rok 2017. Obowiązek rozliczenia podatkowego trwa aż do końca kwietnia, gdy konieczne jest przygotowanie PIT-37, PIT-36L, PIT-36, PIT-39 i PIT-38, IFT-1R. Wszystkie te deklaracje można wypełnić w programie do PIT, dostępnym już do pobrania na własny komputer, urządzenie przenośne lub do korzystania online.

Roczne rozliczenia PIT za 2017 rok - bezpłatny program
Roczne rozliczenia PIT za 2017 rok - bezpłatny program / YAY foto
 

Program do PIT w przystępny sposób pozwala korzystać z funkcji kreatora, podpowiadającego kolejne kroki rozliczenia rocznego lub udostępnia dla użytkownika aktywne formularze, w których samodzielnie można wypełnić wszystkie pola formularzy podatkowych.

W programie możliwe jest wysłanie wszystkich przewidzianych prawem deklaracji PIT w formie elektronicznej - online – na podstawie danych weryfikujących podatnika. Możliwe jest również wydrukowanie wypełnionych deklaracji, w celu ich dostarczenia do urzędu osobiście lub za pośrednictwem poczty lub w celu ich archiwizacji. Program umożliwia również zapisywanie wypełnionych druków, a także korzystanie z zapisanych danych przy kolejnych deklaracjach w tym, jak i w przyszłych latach.

Podatnicy mogą w programie korzystać nie tylko z kreatora i aktywnych druków, ale również przygotować wniosek o sporządzenie za nich deklaracji PIT przez Ministerstwo Finansów (PIT-WZ).


Program do rozliczeń ryczałtu ewidencjonowanego, najmu, sprzedaży własnych produktów rolnych

Z programu do PIT można korzystać już w styczniu, gdy rozliczenia podatkowe dotyczą:

Formularze dostępne są z przewidzianymi prawem załącznikami: PIT/O, PIT/ZG, PIT/D.

Rozlicz PIT do końca kwietnia – wypełnij deklaracje PIT w programie do rozliczeń rocznych

Program posiada zestaw formularzy, które składane muszą być w urzędzie skarbowym do końca kwietnia. W programie wypełnić można deklaracje roczne podatku PIT rozliczyć się na formularzach do PIT:

  • PIT-36 – deklaracja PIT składana m.in. w związku z działalnością gospodarczą, przychodami z zagranicy oraz z innymi przychodami rozliczanymi samodzielnie, bez pośrednictwa płatników,
  • PIT-36L – deklaracja PIT składana w związku z działalnością gospodarczą prowadzoną liniowo,
  • PIT-37 – deklaracja PIT składana przychodów z umów o pracę oraz tytułów, dla których zaliczkę na podatek pobiera płatnik,
  • PIT-38 – deklaracja PIT składana z tytułu kapitałów pieniężnych (w szczególności z dochodów z giełdy),
  • PIT-39 – deklaracja PIT składana z tytułu odpłatnego zbycia nieruchomości i praw własnościowych.

Program do PIT pozwala również wypełnić wszelkie załączniki do powyższych deklaracji: PIT/B, PIT/BR, PIT/D, PIT/DS, PIT/M, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-2K, PIT/TP.

Możliwe jest w nim również wypełnienie takich druków jak: ZAP-3, NIP-7, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, SSE-R, SSE-R/A, /CFC, ORD-ZU, PIT-3, PIT-12, PIT-14, PIT-16, PIT-16A i PIT-19A, PIT-WZ, oświadczenie PIT-OP.

PS / PIT.pl