Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Prace nad Tarczą 6.0 już dziś w Sejmie. Czy posłowie uchwalą projektowane przepisy?

Iwona Maczalska

Dzisiaj rusza długo wyczekiwane, dwudniowe posiedzenie Sejmu. Zgodnie z harmonogramem obrad prace mają zacząć się od dyskusji na temat przepisów Tarczy antykryzysowej 6.0.

[AKTUALIZACJA 18.11.2020 15:30: Projekt tzw. tarczy branżowej ponownie trafi do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - zdecydował w środę Sejm. Posłowie zgłosili szereg poprawek mających rozszerzyć zakres pomocy dla firm. Więcej na ten temat w artykule ,,Pomoc z Tarczy 6.0 nie tak szybko. Przedsiębiorcy nadal bez wsparcia".]

18 listopada Sejm rozpocznie dwudniowe posiedzenie, w trakcie którego poruszane będą kwestie związane z nowymi formami wsparcia, oferowanymi przez Państwo w czasach pandemii. Tarcza 6.0, bo m.in. nad nią pracować będą posłowie, wyczekiwana jest w szczególności przez przedsiębiorców z branży gastronomicznej, fitness czy eventowej.

Sejm - Tarcza 6.0

Źródło: twitter.com

Tarcza 6.0 dziś w Sejmie. Sprawozdanie komisji

Dzisiejsze obrady Sejmu zaczną się od dyskusji na temat ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych – druk 704 oraz druk 709, zwaną inaczej Tarczą 6.0.

Prace nad Tarczą 6.0 w Sejmie

Źródło: sejm.gov.pl

Zgodnie z harmonogramem w godzinach 10-11:15 odbędzie się Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy - Tarczy 6.0. Warto podkreślić, że Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, która przedstawia dzisiaj w Sejmie swoje sprawozdanie, apeluje o uchwalenie projektu ustawy. Oznacza to, że jest spora szansa na przegłosowanie ustawy podczas dzisiejszego lub jutrzejszego bloku głosowań. Jeżeli tak się stanie, ustawa w kolejnym kroku trafi do Senatu, który prace nad nią rozpocznie 25 listopada.

Tarcza 6.0 - dla kogo?

Przepisy Tarczy antykryzysowej zwanej Tarczą branżową skietowana jest w szczególności do firm z branży gastronomicznej, fitness, czy rozrywkowej. O prawie do skorzystania z form pomocy oferowanych przez Tarczę 6.0 będzie decydować m.in. kod PKD działalności gospodarczej. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule ,,Kto skorzysta z Tarczy branżowej? Kluczowy kod PKD działalności gospodarczej".

Przypomnijmy, że Tarcza 6.0 przewiduje takie formy pomocy, jak: zwolnienie ze skladek ZUS za listopad 2020 roku, udzielenie jednorazowego, dodatkowego świadczenia postojowego, czy przyznanie 5000 zł bezzwrotnej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. 

Koronawirus w Polsce