Nie dostałeś PIT-11? Znajdź go w Twój e-PIT

Iwona Maczalska

Pracodawcy tylko do poniedziałku mają czas na przesłanie informacji PIT-11 swoim pracownikom. Osoby, które druku PIT-11 jeszcze nie dostały, nie muszą się martwić. Podgląd druku PIT-11 można bowiem znaleźć w usłudze Twój e-PIT.

» Brak PIT-11. Skąd go wziąć?

Wielkimi krokami zbliża się końcowy termin na przekazanie podatnikom informacji PIT-11 o przychodach / dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy w 2020 roku. Podatnicy, którzy nie otrzymali jeszcze informacji PIT-11 z zakładów pracy, a chcą rozliczyć PIT, by szybciej uzyskać zwrot podatku, mogą poznać kwoty informacji PIT-11 niezbędne do sporządzenia rozliczenia PIT, korzystając z podglądu druku udostępnionego w usłudze Twój e-PIT.

PIT-11 znajdziesz w Twój e-PIT

Źródło: shutterstock

Twój e-PIT - jak się zalogować?

W 2021 roku nastąpiła zmiana zasad logowania do rządowej usługi Twój e-PIT. Od lutego, aby zalogować się do Twój e-PIT należy wejść na stronę e-Urząd Skarbowy  (https://urzadskarbowy.gov.pl/), gdzie aktualnie została przeniesiona usługa.

Aby się zalogować, należy w pierwszej kolejności potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Za pomocą profilu zaufanego,
  2. Za pomocą e-dowodu osobistego,
  3. Poprzez swoją bankowość elektroniczną,
  4. Za pośrednictwem danych autoryzacyjnych.
  5. Za pośrednictwem aplikacji mObywatel.

Więcej na temat logowania do Twój e-PIT znajdziesz w artykule ,, Jak zalogować się do e-Urząd Skarbowy, by wysłać PIT za 2020 rok?”.

» KAS: Jest nowy sposób logowania do Twój e-PIT w 2021 roku. Poprzez aplikację mObywatel

Gdzie szukać PIT-11 w Twój e-PIT?

Osoby, które nie otrzymały jeszcze PIT-11 od swoich pracodawców, już dziś mogą poznać PIT-11 logując się do rządowej usługi Twój e-PIT. Po zalogowaniu, w głównym oknie wyświetlone zostanie podatnikowi najnowsze roczne rozliczenie PIT za 2020 rok (deklaracja PIT-37 wygenerowana przez US), a wraz z nim informacja, na bazie ilu dokumentów (m.in. informacji PIT-11) uzyskanych od płatników PIT, wygenerowane zostało rozliczenie. Aby poznać swój PIT-11, należy przejść do zakładki ,,Dokumenty źródłowe” w górnym menu. Wówczas poznamy wszystkie przesłane przez naszych płatników informacje, na podstawie których zostało wygenerowane zeznanie PIT-37. Więcej na temat informacji PIT-11 w usłudze Twój e-PIT znajdziesz w artykule ,, Jak w Twój e-PIT sprawdzić PIT-11 od pracodawcy?”.

PIT-11Płatnik PITTwój e-PITRozliczenie rocznePIT-37