Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Jak w Twój e-PIT sprawdzić PIT-11 od pracodawcy?

Katarzyna Sudaj 16.02.2021 12:49 (aktualizacja: )

Wielu pracowników nie otrzymało jeszcze informacji PIT-11 za 2020 rok od swoich pracodawców. Firmy mają czas do poniedziałku 1 marca, aby przekazać PIT-11 pracownikom. Czy już teraz można sprawdzić szczegóły PIT-11? Zrób to w usłudze Twój e-PIT.

Jak w Twój e-PIT sprawdzić szczegóły PIT-11 od pracodawcy?
Źródło: shutterstock.com

Dziś zaczęła działać usługa Twój e-PIT. Uruchomiono ją 15 lutego po północy, ale z powodu licznych kłopotów technicznych, wczoraj była w zasadzie niedostępna.

Dopiero dziś logowanie do internetowego e-Urzędu Skarbowego przebiega bez większych kłopotów. Po wybraniu opcji Twój e-PIT, ładuje się przygotowany dla nas przez system Krajowej Administracji Skarbowej rozliczenie roczne za 2020 rok np. PIT-37, PIT-36 lub PIT-38.

» Jak zalogować się do Twój e-PIT?

Gdzie znaleźć PIT-11 w usłudze Twój e-PIT?

System wyświetlił podsumowanie przygotowanej deklaracji PIT-37, a wraz z nim informację, na bazie ilu dokumentów od płatnika składek (czyli np. naszego pracodawcy) wygenerował to rozliczenie PIT-37.


Źródło: screen własny z Twój e-PIT

Po rozwinięciu list dokumentów znajdziemy informację, czy to PIT-11 czy PIT-8C i od jakiego płatnika. Aby poznać szczegóły i kwoty zawarte w PIT-11 od swojego pracodawcy, należy przejść do zakładki „Dokumenty źródłowe” na górze strony.


Źródło: screen własny z Twój e-PIT

A wówczas wyświetlą się wszystkie PIT-11 i PIT-8C, na podstawie których MF przygotowało Twój e-PIT. Warto sprawdzić, czy są wszystkie PIT-11 za 2020 roku, czyli od wszystkich pracodawców czy zleceniodawców – z każdego miejsca, w którym otrzymaliśmy jakiś przychód w tamtym roku. Czy niczego nie brakuje?

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

PIT-11 dla pracownika do końca lutego, ale do US do końca stycznia

Warto wiedzieć, że pracodawca ma jeszcze czas, aby przekazać nam PIT-11 - czas do końca lutego, a nawet do poniedziałku 1 marca 2021 roku. Jednak do urzędów skarbowych pracodawca miał obowiązek wysłać tą informacje miesiąc wcześniej, do końca stycznia 2021 r. Jeśli więc brakuje jakiegoś PIT-11 na liście dokumentów źródłowych w usłudze Twój e-PIT, to musimy samodzielnie uwzględnić te dochody lub poczekać na PIT-11 od tego przedsiębiorcy.

» Brak PIT-11. Skąd go wziąć?

Jak wygląda PIT-11 w usłudze Twój e-PIT?

To standardowy formularz podatkowy PIT-11 – wygląda jak drukowany dokument czy pdf. Możemy odczytać kwoty przychodów, dochodów osiągniętych w trakcie całego roku u danego płatnika, sumę kosztów i zaliczek na podatek, które pracodawca odprowadził za nas w trakcie 2020 roku. A także kwotę składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

pit-11 w Twój e-PIT
Źródło: screen własny z Twój e-PIT

Jeśli więc nie otrzymaliśmy jeszcze PIT-11 od swojego pracodawcy (a może tak być, bo czas na ten obowiązek ma do 1 marca 2021 r.), to można w usłudze Twój e-PIT podejrzeć informację roczną PIT-11 i spisać stąd kwotę przychodów, potrzebną do wysyłki online zeznania rocznego do urzędu skarbowego, przez internet.

Twój e-PITRozliczenie rocznePIT-11PIT-37Wspólne rozliczenie PIT