Aplikacja podatnika KSeF. MF przygotowało webinarium

Iwona Maczalska

W maju MF udostępniło wersję produkcyjną Aplikacji Podatnika KSeF. Aplikacja umożliwia m.in. wystawianie i odbieranie faktur z KSeF oraz ich podgląd. Dowiedz się więcej o zasadach funkcjonowania KSeF z zapisu webinarium przygotowanego przez Ministerstwo Finansów.

» Bezpłatna aplikacja Podatnika KSeF już dostępna

Wiemy już, że e-faktury zaczną obowiązywać od 2024 roku. Dzięki przesunięciu terminu księgowi i dostawcy systemów zyskali więcej czasu na przygotowanie się do zmian. 17 czerwca br. Rada Unii Europejskiej zgodziła się, aby fakturowanie elektroniczne w Polsce było obowiązkowe od 1 stycznia 2024 r. Jest to stanowisko w odpowiedzi na uwagi zgłaszane przez przedsiębiorców, którzy informowali, że nie są wstanie wdrożyć i KSeF. Więcej na ten temat w artykule ,,e-Faktura obowiązkowa od 1 stycznia 2024 roku".

e-faktura Aplikacja Podatnika. Webinarium

Źródło: shutterstock

e-Faktury. Webinarium Ministerstwa Finansów

Choć obowiązek stosowania e-faktur wchodzi w życie dopiero w 2024 roku, podatnicy mogą już teraz zacząć korzystać z Aplikacji Podatnika KSeF. Aplikacja umożliwia zarządzanie uprawnieniami i tokenami, wystawianie i odbieranie faktur z KSeF. To jednak nie wszystko. Dzięki niej możliwy jest również dostęp do podglądu faktury, czy weryfikacja statusu wysyłki i pobranie UPO KSeF.

Jeśli masz wątpliwości, jak korzystać z aplikacji - obejrzyj zapis z webinarium Ministerstwa Finansów nt. Krajowego Systemu e-Faktur:

 

KSeF - najczęściej zadawane pytania

Na prowadzenie elektronicznych faktur w firmach przedsiębiorcy mają jeszcze sporo czasu. Już dziś zgłaszają jednak swoje wątpliwości dotyczące zasad działania KSeF. Na najczęściej zadawane pytania odpowiada resort finansów. Pytania i odpowiedzi dostępne są w artykule ,,Problemy z KSeF. Najczęstsze pytania przedsiębiorców i odpowiedzi MF".

/ na podstawie mf

FakturaVAT