5,5 mld zwrotów PIT 2021 przekazane na konta podatników

Iwona Maczalska

Krajowa Administracja Skarbowa nie czeka ze zwrotem nadpłat podatku PIT podatnikom. Do końca sezonu rozliczeń został jeszcze miesiąc, a KAS zwróciła już na konto podatników ponad 5,5 mld zł.

» Do kiedy PIT-36 i PIT-37 za 2020 rok? Czy MF wydłuży termin składania rozliczeń?

Krajowa Administracja Skarbowa informuje o licznych zwrotach podatku PIT, dokonanych na konta podatników. Jak twierdzi szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska ,, Urzędy skarbowe dbają o to, by zwrot podatku szybko trafiał na konto podatnika. Dzięki wprowadzonym przez nas rozwiązaniom, podatnicy składający PIT elektronicznie, mogą otrzymać zwrot podatku już po kilku dniach od złożenia zeznania. Do tej pory administracja skarbowa zwróciła na konta podatników 5,5 mld zł nadpłaconego podatku. Z kolei podatnicy wpłacili dotychczas 921 mln zł, które wykazali w swoich zeznaniach jako podatek „do zapłaty”.

Zwrot PIT 2021

Źródło: shutterstock

Pieniądze na koncie w terminie 45 dni od złożenia zeznania

Podatnicy, którym zależy na szybkim zwrocie PIT, powinni rozliczyć się ze skarbówką w formie elektronicznej. Złożenie bowiem elektronicznych zeznań PIT za pośrednictwem programów do rozliczeń, bądź rządowej usługi Twój e-PITskróci czas oczekiwania na zwrot nadpłaty z 90 do 45 dni. Więcej na ten temat w artykule ,, Rozlicz PIT elektronicznie a dostaniesz zwrot podatku w 45 dni”.

Rozliczenie rocznePIT-37PIT-36