Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Zwolnienie z ZUS wydłużone o trzy miesiące i ponowna wypłata postojowego. MR zapowiada zmiany

Iwona Maczalska 07.08.2020 10:11 (aktualizacja: )

Wszystko wskazuje na to, że rząd planuje wydłużenie zwolnienia z ZUS na kolejne trzy miesiące oraz kontynuację wypłat świadczenia postojowego. Wszystko to dla firm najbardziej dotkniętych skutkami kryzysu. Szczegóły zdradziła wiceminister rozwoju Olga Semuniuk.

» Będzie nowe zwolnienie z ZUS i postojowe dla branży turystycznej. Ustawa uchwalona przez rząd

Jak donosi Gazeta Prawna planowane są zmiany w zakresie zwolnienia z ZUS i wypłaty świadczenia postojowego. Jak zdradziła wiceminister rozwoju Olga Semuniuk podczas rozmowy z ISBnews planowane są zmiany w udzielaniu zwolnienia z ZUS oraz wypłatach świadczenia postojowego.

Zwolnienie z ZUS wydłużone o trzy miesiące i ponowna wypłata postojowego. MR zapowiada zmiany
Źródło: Ministerstwi Rozwoju, wiceminister rozwoju Olga Semuniuk

Zdaniem wiceminister, aktualnie trwają analizy spadków obrotów w poszczególnych branżach. Wyniki analiz wykażą, jakie branże aktualnie potrzebują najpilniejszego wsparcia. 

Zwolnienie z ZUS wydłużone o trzy miesiące i powrót postojowego

Zaproponowana przez ministerstwo ustawa wydłużałaby zwolnienie z ZUS o kolejne trzy miesiące, licząc od czerwca. Ustawa przywracałaby również prawo do ponownej wypłaty świadczenia postojowego. Nie wiadomo jednak, na jakich zasadach miałoby to funkcjonować.

Dla kogo kolejne zwolnienie z ZUS i postojowe?

Wiceminister Semuniuk nie zdradziła szczegółów co do konkretnej grupy przedsiębiorców, która mogłaby skorzystać ze wspomnianych ulg. Pewne jest, że nowa ustawa skierowana ma być do przedsiębiorców o najwyższych spadkach w obrotach firmy. Wiceminister zapytana, czy zwolnienie z ZUS i postojowe będzie skierowane wyłącznie do branży eventowej, odpowiedziała przecząco. Wygląda więc na to, że nowe rozwiązania dotyczące opłacania składek ZUS i postojowego nie ma nic wspólnego ze wcześniejszymi obietnicami rządu związanymi ze zwolnieniem z ZUS skierowanym wyłącznie do branży turystycznej i eventowej.

(edited)

Zwolnienia z ZUSŚwiadczenie postojoweKoronawirus w Polsce