Zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3 złożysz przez e-Urząd Skarbowy

Iwona Maczalska

Zmieniłeś adres zamieszkania, dane kontaktowe bądź numer konta bankowego? Od dziś zgłoszenie aktualizacyjne ZAP-3 złożysz przez e-US, bez konieczności wychodzenia z domu.

Ministerstwo Finansów poinformowało o udostępnieniu nowej usługi w serwisie e-Urząd Skarbowy. Chodzi o możliwość dokonania zgłoszenia aktualizacyjnego swoich danych. Formularz ZAP-3 za pośrednictwem którego dokonuje się aktualizacji, został już udostępniony w e-US.

ZAP-3 złożysz przez e-US

Źródło: mf.gov.pl

ZAP-3 w e-US

,,W e-US udostępniliśmy usługę złożenia zgłoszenia aktualizacyjnego ZAP-3. Dzięki temu można szybko i wygodnie zaktualizować swoje dane adres zamieszkania, dane kontaktowe i numer rachunku bankowego, na który realizowane są zwroty podatków” – poinformowało dziś Ministerstwo Finansów. Dzięki usłudze w szybki i sprawny sposób można dokonać aktualizacji danych za pośrednictwem internetu.

Do czego służy formularz ZAP-3

Druk ZAP-3 jest formularzem, który służy do aktualizacji danych związanych z podatkami. Zawiera on wszystkie istotne dla urzędu skarbowego informacje tj. adres zamieszkania, dane kontaktowe, czy numer konta bankowego. Ponieważ ZAP-3 służy zgłoszeniu przez podatnika zmian - używamy go w sytuacji:

  1. Zmiany miejsca zamieszkania,
  2. Zmiany danych kontaktowych (w tym. m.in. zmiany elektronicznego adresu),
  3. Zmiany adresu do korespondencji,
  4. Zmiany rachunku osobistego – do zwrotu podatku lub nadpłaty. 

Podatki 2021