Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Przychody z najmu i dzierżawy rozlicz do 31 stycznia na druku PIT-28

Iwona Maczalska 08.01.2018 09:00 (aktualizacja: )

2018-01-09

Podatnicy, którzy w 2017 roku rozliczali ryczałtem przychody z najmu bądź dzierżawy zobowiązani są do złożenia w urzędzie skarbowym deklaracji PIT-28, w której wykazać mogą wartość uzyskanego przychodu. W 2018 roku ostateczny termin złożenia PIT-28 mija 31 stycznia.

Przychody z najmu i dzierżawy rozlicz do 31.01 na PIT-28

Przychody z najmu i dzierżawy rozlicz do 31.01 na PIT-28 / YAY foto

 

31 stycznia 2018 roku mija ostateczny termin złożenia zeznania PIT-28 wykazującego wartość uzyskanego przychodu, oraz wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obowiązek samodzielnego wypełnienia i złożenia deklaracji PIT-28 w urzędzie skarbowym właściwym według miejsca zamieszkania ciąży na samym podatniku.

PIT-28 za 2017 rok. Nie musisz liczyć ryczałtu ręcznie

Nie musisz już samodzielnie liczyć należnego podatku od przychodów poniesionych w 2017 roku opodatkowanych ryczałtem ewidencjonowanym. Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego programu e-pity 2017, który zrobi to za Ciebie. [POBIERZ PROGRAM]

Kto jest zobowiązany rozliczyć dochody na deklaracji PIT-28

Deklarację PIT-28 rozliczyć musi podatnik, który w 2017 roku uzyskał przychody opodatkowane w formie zryczałtowanego podatku od przychodów ewidencjonowanych z tytułu:

Warto przy tym pamiętać, że wyboru ryczałtowej formy opodatkowania dokonuje się poprzez złożenie stosownego oświadczenia we właściwym dla siebie urzędzie skarbowym - do dnia 20 stycznia. W przypadku podatników uzyskujących

przychody z tytułu najmu lub dzierżawy - do 20 dnia miesiąca następnego po miesiącu uzyskania pierwszego przychodu.

PIT-28 bez ulgi prorodzinnej i wspólnego rozliczania z małżonkiem

Ryczałtowcy rozliczający się na deklaracji PIT-28 nie mogą rozliczyć się łącznie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Co więcej na tej deklaracji nie odliczą oni również ulgi prorodzinnej, oraz nie rozliczą kosztów uzyskania przychodów. Pozostałe obowiązujące obecnie ulgi, ryczałtowcy mogą odliczać od wykazanej kwoty. Mają też możliwość odliczać od przychodów stratę, wykazaną przed przejściem na ryczałt.

1% w PIT-28 za 2017 rok

Pomimo tego, że podatnicy rozliczający się na deklaracji PIT-28 pozbawieni są możliwości odliczania niektórych ulg np. ulgi na dziecko, mają oni prawo do przekazania 1% swojego podatku na rzecz wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego. Mogą tego dokonać w części M i N druku PIT-28.

PIT-28 rozlicz bezpłatnym programem z PIT.pl

Wychodząc naprzeciw podatnikom serwis PIT.pl udostępnia bezpłatny program umożliwiający szybkie rozliczenie deklaracji PIT-28. Program ten w intuicyjny sposób pozwala korzystać z funkcji kreatora, podpowiadającego kolejne kroki rozliczenia rocznego. Program udostępnia również aktywne formularze, w których samodzielnie można wypełnić wszystkie pola formularzy podatkowych.

Za pośrednictwem programu już w styczniu rozliczyć mogą się w szczególności podatnicy prowadzący własną działalność, opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, osoby rozliczające najem, a także dzierżawę nieruchomości oraz podatnicy prowadzących sprzedaż produktów rolnych nieprzetworzonych przemysłowo z własnego gospodarstwa rolnego. Rozliczenia dokonać można na druku PIT-28, który widnieje w programie do rozliczeń PIT znajdującym się na stronie http://www.pit.pl/program-pit/.

Iwona Maczalska, PIT.pl