Prawie 1,5 mln zł na nagrody dla urzędników MF za wprowadzenie Polskiego Ładu

Katarzyna Sudaj

146 nagród za "szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej" dla 122 pracowników ministerstwa finansów, więc niektórych nagrodzono nawet dwukrotnie i to jeszcze przed końcem 2021 roku za przygotowanie i wdrażanie Polskiego Ładu. 1,43 mln zł kosztowało nas docenienie wytężonej pracy urzędników.

Do takich informacji dotarła Wyborcza.biz, która w swoim artykule przedstawia nam rewelacje z pełnej listy nagród za Polski Ład. Śledząc stanowiska nagrodzonych urzędników i wysokość przyznanych bonusów widzimy jedno – ich rozpiętość była szeroka. Od zaledwie 1 tys. zł, do ponad 30 premii w wysokości co najmniej 15 tys. zł. A dla dyrektorów z resortu finansów nawet po 25-30 tys zł.

Wynagrodzenia netto pracowników po 1 lipca 2022 r. - kto zyska na Polskim ładzie 2.0?

Nagrody wypłacano jeszcze przed końcem 2021 roku, a wiec nim przepisy Polskiego Ładu weszły w życie. I nim rzeczywistość gospodarcza i podatkowa zweryfikowała te cudowne rozwiązania, na których nikt nie miał tracić, a większość zyskiwać. Bo przecież nie minęło jeszcze pół roku, a już mamy Polski Ład 2.0 (program zwany też Niskie Podatki), który ma naprawiać i znosić pewne rozwiązania z 1 stycznia 2022 r. A w jednym wszyscy praktycy są zgodni – tak wielkiego bajzlu legislacyjnego w podatkach nie było od 1989 roku.

Obniżka stawki PIT z 17 na 12 proc. od 1 lipca 2022 roku

„Oni są mistrzami w ciągnięciu kasy z budżetu państwa – to im jedyne co wychodzi” – skomentował dziś na antenie Radia TOK FM Adam Szejnfeld z PO, senator KO.

Płaca minimalna w 2023 roku wyższa o 740 zł? Wzrost o ponad 20%

Polski Ład