Podatek od posiadania psa wyższy w 2022 roku

Iwona Maczalska

Już od stycznia posiadacze psów zapłacą wyższy podatek. Zmiana podatku wynika z obwieszczenia Ministra Finansów w sprawie górnych granic kwot podatków obowiązujących w 2022 roku. Ile wyniesie podwyżka?

» Maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych wzrosną w 2022 r. Ile wyniosą?

Od 1 stycznia 2022 roku posiadaczy czworonogów czeka podwyżka maksymalnej stawki podatku od posiadania psa. Ile dokładnie wyniesie podwyżka?

Wyższe opłaty za posiadanie psa 2022

Źródło: shutterstock

Podatek od psa 2022

Coroczna, maksymalna stawka podatku od posiadania psa wskazywana jest w obwieszczeniu wydawanym przez Ministra Finansów w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych. W myśl najnowszego obwieszczenia z dnia 22 lipca 2021 roku, już w przyszłym 2022 roku maksymalna kwota podatku od posiadania psa wzrośnie i wyniesie 135,00 zł rocznie (od jednego psa). Oznacza to podwyżkę podatku o prawie 5 zł w stosunku do roku bieżącego (130,30 zł).

Podatek od psa - kto i kiedy musi go zapłacić?

Wątpliwości budzi kwestia obowiązkowej zapłaty podatku od posiadania psa. Podatnicy pytają kto i kiedy musi go obligatoryjnie zapłacić oraz co zrobić, by skorzystać ze zwolnienia. Szczegółowe zasady uiszczania opłaty od posiadania psa opisywaliśmy w artykule ,, Podatek od posiadania psa w 2021 r. w górę. Kto musi go zapłacić?”.

Podatek PITInne podatki