Pierwsze 100 tys. PIT-ów w awaryjnej usłudze Twój e-PIT

Katarzyna Sudaj

Ministerstwo Finansów poinformowało, że złożono już ponad 100 tys. elektronicznych rozliczeń PIT za 2020 rok w pierwszym dniu uruchomienia usługi Twój e-PIT. Rozliczyli się podatnicy, którzy to zrobili w nocy lub wczesnym rankiem. Albo udało się im pomiędzy awariami systemu, które zaczęły się przed 8 rano i trwały do późnych godzin nocnych.

» Skarbówka poprawiła wyliczenia ulgi na dziecko w Twój e-PIT

Pierwsze 100 tys. PIT-ów w awaryjnej usłudze Twój e-PIT
Źródło: FORUM

Po godzinie 17 Ministerstwo Finansów opublikowało na Twitterze informację o przekroczeniu 100 tys. elektronicznie rozliczonych deklaracji o podatku dochodowym od osób fizycznych za pośrednictwem usługi Twój e-PIT.

100 tys. PIT-ów w Twój e-PIT w pierwszy dzień
Źródło: Twitter, konto MF

Komu udało się złożyć PIT w usłudze Twój e-PIT?

To zaskakujące chyba. Szczęście mieli podatnicy, którzy w niedzielę czekali do północy na start usługi Twój e-PIT. Została ona uruchomiona z ok. 20 min opóźnieniem. Rozliczyli więc PIT ci, którzy zrobili to w nocy albo bardzo wczesnym rankiem, gdyż już przed godziną 8 rano pojawiły się problemy z logowaniem do internetowego e-Urzędu Skarbowego. A jest to nowy sposób zapoznania się z przygotowanymi przez system KAS rozliczeniami PIT-36, PIT-37, PIT-38 i PIT-28.

Jak zalogować się do e-Urząd Skarbowy, by wysłać PIT za 2020 rok?

Przez cały poniedziałek 15 lutego 2021 roku usługa Twój e-PIT działa z problemami albo nie działa wcale. Albo od razu na wejście wita nas komunikat, że serwis jest niedostępny, a innym razem udaje się przejść etap logowania, ale po podaniu kodu SMS dla uwierzytelnienia system przetwarza dane, pobiera nasze PIT-y, pobiera... i nic się nie dzieje. Nie udaje się załadować przygotowanych rozliczeń.


Źródło: e-US, Twój e-PIT

Koniec awarii Twój e-PIT na horyzoncie

We wtorek rano pojawił się komunikat o opanowaniu problemów technicznych w usłudze Twój e-PIT. Mogą jeszcze występować chwilowe łopoty z dostępnością serwisu e-Urząd Skarbowy, ale widać znaczący spadek tycvh incydentów. Informatycy sprawdzają wszelkie sygnały i  na bieżąco reagują na zgłoszenia. Działanie systemu jest monitorowane non stop. 


Źródło: www.podatki.gov.pl

Twój e-PITRozliczenie rocznePIT-36PIT-37RyczałtPodatek PITHOT