Nie będzie przesunięcia terminu rocznych rozliczeń PIT za 2020 rok

Iwona Maczalska

 

Podatnicy, którzy nie rozliczyli jeszcze swoich rocznych deklaracji PIT za 2020 rok, powinni się śpieszyć. Ostateczny termin przypada 30 kwietnia. Czy termin ten będzie wydłużony? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Finansów.

 

 

W rocznych rozliczeniach PIT za 2019 rok podatnicy mogli liczyć na dłuższy termin składania rocznych rozliczeń PIT. Z uwagi na pandemię Ministerstwo Finansów wydłużyło termin składania zeznań aż do 31 maja. Czy w tym roku, z uwagi na szalejącą pandemię COVID-19 podatnicy również mogą liczyć na wydłużony termin składania rozliczeń rocznych? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Finansów.

 

 Do kiedy PIT-36 za 2020 rok?

Źródło: shutterstock

 

Do kiedy czas na rozliczenie PIT za 2020 rok?

Pandemia COVID-19 zbiera żniwo. Podatnicy obawiają się, że w związku z dużą zachorowalnością nie uda im się dotrzymać terminu rozliczeń deklaracji PIT za 2020 rok, który mija już 30 kwietnia. W związku z tym zapytaliśmy Ministerstwo Finansów, czy planują wydłużenie terminu rocznych rozliczeń PIT 2020, jak miało to miejsce w roku ubiegłym.

 

Niestety nie mamy dobrych wieści. Ministerstwo Finansów odpowiedziało, że ,, MF nie prowadzi prac legislacyjnych, których celem jest wydłużenie terminu złożenia rocznych zeznań podatkowych PIT za 2020 r., który upływa 30 kwietnia br.”. Oznacza to, że wszystkie deklaracje, które zostaną wysłane po 30 kwietnia będą traktowane jak zeznania złożone po terminie.

 

Jak szybko rozliczyć PIT 2020?

Masz obawy, jak szybko i bezbłędnie rozliczyć PIT 2020? Pobierz bezpłatny program e-pity, który krok po kroku poprowadzi Cię przez roczne rozliczenie PIT oraz podpowie, jakie ulgi i odliczenia uwzględnić w swoim zeznaniu. Program można pobrać tutaj lub korzystając z poniższej grafiki.

 

 

Rozliczenie rocznePIT-37PIT-36