MF uruchomiło infolinię dotyczącą Polskiego Ładu. Na jaki numer dzwonić?

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów uruchomiło długo wyczekiwaną infolinię Polskiego Ładu. Dedykowana jest ona wszystkim podatnikom mającym wątpliwości, jak stosować nowe przepisy wchodzące w życie w styczniu 2022 roku.

» Polski Ład: Bezpłatna infolinia z livechat i wirtualnym asystentem

,,W Ministerstwie Rozwoju i Technologii uruchomiliśmy infolinię dla obywateli i przedsiębiorców. Dzięki niej osoby zainteresowane uzyskają rzetelne informacje na temat rozwiązań Polskiego Ładu. Z wszelkimi pytaniami można dzwonić pod numer 22 765 64 64" - powiedziała wiceminister Olga Semeniuk. Infolinia jest odpowiedzią na rewolucyjne zmiany, jakie mają wejść w życie za sprawą Polskiego Ładu już w styczniu 2022 roku. 

Infolinia Polski Ład już funkcjonuje

Źródło: shutterstock

Infolinia - Polski Ład 2022

Podatnicy chcący zasiegnąć informacji na temat zmian podatkowych Polskiego Ładu, mogą dzwonić na nowo uruchomiony numer telefonu 22 765 64 64. Infolinia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. 

Multikanałowe Centrum Informacji Polskiego Ładu

Jak poinformowało Ministerstwo Finansów ,,Infolinia jest jednym z elementów  tzw. Multikanałowego Centrum Informacji ,,Polski Ład". Multikanałowe Centrum Informacji ,,Polskiego Ładu” (...) będzie oferowało kilka form wsparcia, m.in.: rozmowę telefoniczną z konsultantem, rozmowę na livechacie, helpdesk, a wkrótce także dostępnego przez całą dobę wirtualnego asystenta".

Zarówno przedsiębiorcy, jak i obywatele korzystający z infolinii uzyskają informacje na temat projektów obejmujących m. in.:

  • Zmiany podatkowe, w tym nowe składki zdrowotne
  • Mieszkalnictwo (dom bez formalności i kredyt bez wkładu własnego)
  • Emerytury bez podatku
  • Rodzinny Kapitał Opiekuńczy
  • Zmiany dla rolników
  • Wsparcie dla firm wdrażających innowacje.

/ na podstawie mf.gov.pl

Polski ŁadSkładka zdrowotnaZUS