MF: Jak korzystać z Twój e-PIT by wysłać deklarację PIT za 2020 rok

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów przygotowało animację pokazującą, w jaki sposób korzystać z rządowej usługi Twój e-PIT. Dzięki niej dowiesz się m.in. jak zaakceptować i wysłać zeznanie PIT za 2020 rok.

Ministerstwo Finansów przygotowało animację pokazującą, w jaki sposób korzystać z usługi Twój e-PIT. Animacja dostępna jest poniżej:

Źródło: Twój e-PIT

Sposoby logowania do Twój e-PIT

W 2021 roku zmieniło się miejsce logowania do usługi Twój e-PIT. Usługa ta została przeniesiona do serwisu e-Urząd Skarbowy (https://urzadskarbowy.gov.pl/). Podatnik może zalogować się do systemu e-Urząd Skarbowy i zobaczyć swoje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe za 2020 rok. Aby się zalogować, należy w pierwszej kolejności potwierdzić swoją tożsamość. Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Za pomocą profilu zaufanego,
  2. Za pomocą e-dowodu osobistego,
  3. Poprzez swoją bankowość elektroniczną,
  4. Za pośrednictwem danych autoryzacyjnych (PESEL lub NIP i kwota przychodów).
  5. Za pośrednictwem aplikacji mObywatel.

Więcej na temat logowania do Twój e-PIT znajdziesz w artykule ,, Jak zalogować się do e-Urząd Skarbowy, by wysłać PIT za 2020 rok?”.

W jaki sposób złożyć PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38 za pośrednictwem Twój e-PIT?

Ministerstwo Finansów przygotowało również dwie infografiki pokazujące, w jaki sposób złożyć deklarację PIT-37 i PIT-38 oraz deklarację PIT-28 i PIT-36. Infografiki dostępne są poniżej:

Jak złożyć PIT-37 przez Twój e-PIT
Jak złożyć PIT-36 przez Twój e-PIT

 

Źródło: Twój e-PIT

Twój e-PITRozliczenie rocznePIT-36PIT-37