Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Gdzie wpisać numer konta do zwrotu podatku z PIT?

Katarzyna Sudaj 25.04.2012 10:00 (aktualizacja: )

Jak otrzymać zwrot nadpłaty podatku z PIT na konto bankowe? W którym miejscu w formularzu PIT wpisać tą informację? A może w inny sposób powiadomić urząd skarbowy, że zwrot podatku chcemy dostać przelewem na konto, a nie przekazem pocztowym?

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2020.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Nie jest tajemnicą, że wygodniej i szybciej otrzymamy zwrot nadpłaty z rocznego rozliczenia PIT przelewem na nasze konto bankowe, niż dodatkowe kilka dni oczekiwania, aż listonosz przyjdzie z przekazem pocztowym i jeszcze potrąci koszty za przekaz. Podatnicy często zastanawiają się, gdzie w deklaracji PIT wpisać numer konta do zwrotu i czy trzeba ponownie podawać numer tego konta, jeśli nie zmienił się on od ubiegłego roku, gdy już fiskus przelewał na niego nadpłacony podatek z wcześniejszego rozliczenia za 2018 rok.

Nowość: numer konta można podać w zeznaniu PIT-37

Jeszcze dwa lata temu numer rachunku bankowego do zwrotu nadpłaty podatku PIT osoby fizyczne musiały podawać w osobnym druku. Wówczas trzeba było wypełnić ZAP-3, czyli zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej będącej podatnikiem. Od rozliczeń rocznych za 2018 rok wprowadzono do formularza PIT-37 (wersja 25) nową część M. Rachunek osobisty właściwy do zwrotu nadpłaty. A w najnowszej wersji deklaracji PIT-37 (26) do rozliczeń za 2019 rok jest część N. Rachunek osobisty właściwy do zwrotu nadpłaty.

Źródło: Opracowanie własne PIT.pl, druk PIT-37

Kiedy wybrać PIT-36? Dla kogo PIT-37?

Podatnicy PIT-36 również wpiszą numer rachunku w deklaracji PIT

W tegorocznym wzorze zeznania PIT-36 (wersja 27) za 2019 rok również dodano część V. Rachunek osobisty właściwy do zwrotu nadpłaty, gdzie podatnik może podac numer konta bankowego do zwrotu nadpłaty.

wpisz numer rachunku do zwrotu nadpłaty w pit-36

Źródło: Opracowanie własne PIT.pl, druk PIT-36

Pamiętajmy, że skoro za poprzednie lata otrzymywaliśmy nadpłacony podatek dochodowy przelewem bankowym, to znaczy, że US ma już taka informację u siebie i nie ma potrzeby co roku od nowa zawiadamiać skarbówkę.

Rozliczenie roczneWspólne rozliczenie PITUlga na dzieciUlga rehabilitacyjnaPIT-37Korekta PIT