Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Czy za rok firmy wypełnią PIT-36 w usłudze Twój e-PIT?

Katarzyna Sudaj

Niekoniecznie. Choć na początku 2019 roku MF zapewniało, że w 2020 roku do usługi Twój e-PIT dołączą deklaracje PIT-36, PIT-36L i PIT-28 dla przedsiębiorców, to dziś rzecznik Paweł Jurek nie gwarantuje już tego. A raczej wskazuje na …
e-urząd skarbowy, jako usługę, w której pojawią się udogodnienia dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Przedsiębiorcy jak u wróżki - wróżenie z fusów co do przychodów w usłudze MF?

Rzecznik prasowy ministerstwa finansów Paweł Jurek został zapytany w programie "Money. To się liczy" o to, jaka jest gwarancja, że firmy będą mogły rozliczyć swoje zeznanie roczne w przyszłym roku w usłudze Twój e-PIT. W odpowiedzi usłyszeliśmy: „- Nie chcemy mówić o tym, że w przyszłym roku to się wydarzy. Nie chcemy podawać konkretnych dat. Chcemy doprowadzić do tego, że firmy otrzymają bardzo ciekawy pakiet ułatwień. W perspektywie dwóch - trzech lat, tak myślę” - dodał Paweł Jurek.

Pracujemy nad e-Urzędem Skarbowym, gdzie będą różne udogodnienia dla firm. Najbliższe lata przyniosą w tej kwestii dobre informacje i udogodnienia - zapewniał rzecznik MF.

Przypomnijmy, że prace nad projektem e-Urzędu Skarbowego rozpoczęły się w połowie 2019 roku. Ma on zapewnić kompleksową obsługę podatkową nie tylko dla osób fizycznych, ale i dla firm. Bez wychodzenia z domu, a przy pomocy rozwiązań cyfrowych podatnik będzie mógł załatwić wszystkie sprawy podatkowe. 

Twój e-PITRozliczenie rocznePIT-36