15 lutego rusza Twój e-PIT

Redakcja PIT.pl

Już czwarty rok z rzędu Krajowa Administracja Skarbowa uruchamia usługę Twój e-PIT. Od wtorku 15 lutego na podatki.gov.pl na podatnika będą czekały wstępnie wypełnione rozliczenia PIT-37 za 2021 rok.

» PIT 2021/2022: jak rozliczyć?

Ministerstwo Finansów zaprasza wszystkich do korzystania z e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. To wygoda i oszczędność czasu.

Usługa Twój e-PIT startuje 15 lutego

Źródło: shutterstock

Wystarczy zalogować się do cieszącego się dużą popularnością e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację.

Usługa uwzględnia formularze PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28PIT-36.

W zeznaniu przygotowanym przez Krajową Administrację Skarbową uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy, ulga na dzieci, zwolnienia z PIT dla osób do 26 roku życia. Co ważne, nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania, to 2 maja br. Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki usłudze Twój e-PIT, zeznanie roczne zawsze będzie złożone w terminie – przypomina szef KAS Magdalena Rzeczkowska.

Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie do 45 dni.

Źródło: MF

Rozliczenie rocznePodatki 2022Podatek PITTwój e-PITPIT-37