ZUS wdraża nową metrykę w programie PŁATNIK. Zaplanuj prace na poniedziałek

Iwona Maczalska

Przypominamy, że ZUS zaplanował wdrożenie kolejnej nowej metryki do programu Płatnik na poniedziałek wieczór. Warto zaplanować sobie najważniejsze prace w Płatniku, bowiem działania wdrożeniowe ZUS, które odbędą się w poniedziałek mogą prowadzić do pojawienia się ograniczeń i utrudnień.

» Na PUE ZUS do odwołania nie zalogujesz się przez bankowość elektroniczną

Zakład Ubezpieczeń Społecznych na swojej stronie internetowej uprzedza o pracach nad wdrożeniem nowej metryki do programu Płatnik. Jak pisze ZUS ,, 31 lipca 2023 r., w godzinach 18:00 – 23:30 mogą wystąpić w programie Płatnik ograniczenia w komunikacji elektronicznej z ZUS”.

Nowa metryka do programu Płatnik 31 lipca 2023 r.

Źródło: shutterstock

Nowa metryka dla wersji 10.02.002 programu Płatnik

Prace dotyczą wdrożenia nowej metryki dla wersji 10.02.002 programu Płatnik. Jak informuje ZUS ,,Metryka będzie automatycznie pobierana podczas aktualizacji”. To już kolejna metryka, jaka została wdrożona w ostatnim czasie. Poprzednie miały miejsce m.in.:

Pilnych zadań w Płatniku nie zostawiaj na poniedziałek wieczór

Ponieważ wdrożenie nowej metryki do programu Płatnik przez ZUS nie raz powodowało pojawienie się wielu trudności, warto najważniejsze dla nas prace wykonać już w weekend bądź poniedziałek przed godziną 18:00. Nie wiadomo bowiem, jak będzie funkcjonował program po wprowadzeniu zmian. 

KsięgowośćZUS