Zmiany w ustalaniu składki zdrowotnej 2022. Bezpłatne webinarium ZUS i MF

Iwona Maczalska

Polski Ład wprowadza szerokie zmiany w rozliczaniu i opłacaniu składki zdrowotnej. Aby pomóc przedsiębiorcy i producentom programów kadrowo-płacowych, ZUS wraz z Ministerstwem Finansów zrealizował cykl bezpłatnych webinarów. 

» Polski Ład: Jaką wysokość składki zdrowotnej zapłacą przedsiębiorcy w 2022 roku?

» Zapłać składkę zdrowotną za grudzień przed końcem 2021 roku i zyskaj 330 zł

Ustawa o tzw. Polskim Ładzie została w połowie listopada podpisana przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Oznacza to, że nowelizacja licznych przepisów podatkowych wejdzie w życie już w styczniu 2022 roku. Mając na uwadze ogrom zmian, jakie nastąpią za sprawą Nowego Polskiego Ładu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Ministerstwem Finansów przygotował cykl bezpłatnych webinarów omawiających szczegółowo przyszłoroczne zmiany przepisów. 

Polski Ład - bezpłatne webinaria ZUS i MF

Źródło: shutterstock

Zmiany w ustalaniu składki zdrowotnej 2022 - prezentacja 

Jak informuje ZUS ,,Zmiany w składce zdrowotnej oznaczają również zmiany w dokumentach rozliczeniowych. Dlatego też, aby ułatwić pracodawcom i producentom programów kadrowo-płacowych przygotowanie się do zmian, ZUS wspólnie z Ministerstwem Finansów zorganizował cykl webinariów. Do tej pory odbyły się pierwsze trzy: dla przedsiębiorców, dla dostawców oprogramowania kadrowo-płacowego oraz dla pracowników Zakładu z całej Polski".

Jedną z kluczowych prezentacji dedykowanych przedsiębiorcom jest jednak prezentacja ,,Zmiany dla pracodawców w rozliczaniu składek oraz sporządzaniu dokumentów ubezpieczeniowych". Osoby zainteresowane skorzystaniem z webinarium mogą pobrać ją korzystając z poniższej grafiki bądź też odnaleźć ją na stronie ZUS.pl. 

Zmiany w składce zdrowotnej 2022. Bezpłatne webinarium ZUS i MF

Prezentacja jest darmowa.

Pozostałe webinaria dotyczące Polskiego Ładu

Webinarium dotyczące zmian w ustalaniu składki zdrowotnej 2022, to jedna w wielu zaplanowanych przez ZUS. Do tej pory odbyły się pierwsze trzy webinaria: dla przedsiębiorców, dla dostawców oprogramowania kadrowo-płacowego oraz dla pracowników Zakładu z całej Polski. 

Jak informuje ZUS ,,Prezentacje i nagrania z webinariów oraz odpowiedzi na wszystkie zadawane podczas spotkań pytania, będą sukcesywnie zamieszczane w zakładce Programy transformacji ZUS". 

/ na podstawie ZUS.pl

Polski ŁadSkładka zdrowotnaZUS