Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Sprawdź PIT za 2022 rok. Zwrot podatku w e-Urzędzie Skarbowym mniejszy o ponad 1000 zł

Ewelina Czechowicz

Przygotowane przez fiskusa zeznania podatkowe nie zawierają wszystkich ulg. Problem mają Ci podatnicy, którzy rozliczają ulgę na dziecko, a nie płacili podatku w 2022 r. oraz osoby korzystające z ulgi dla młodych, oraz podatnicy, których dochód był niższy niż 30 000 zł. Oni muszą dokonać modyfikacji, by zwiększyć zwrot lub dokonać rozliczenia np. w programie e-pity.pl.

Do redakcji PIT.pl zwróciła się Pani Jowita. Podatniczka jest na urlopie wychowawczym, w ubiegłym roku pobierała zasiłek macierzyński płacony przez ZUS. Po zalogowaniu się w e-Urzędzie Skarbowym na Panią Jowitę czekała informacja o zwrocie podatku w wysokości 553 zł. Zeznanie nie uwzględniało ulgi na dzieci.

 

Rozliczenie w e-Urzędzie Skarbowym przygotowane przez KAS

Źródło: zdjęcie informacji z wysokością zwrotu podatku deklaracji przygotowanej przez KAS nadesłane przez czytelnika PIT.pl

 

Pani Jowita rozliczyła swój PIT w programie e-pity.pl, kwota zwrotu wynosi 1665,04 zł, uwzględnia ulgę prorodzinną, której w rozliczeniu z automatu nie uwzględnił KAS.  Powodem rozliczenia podatku, poza rządowym programem było jego skomplikowanie. W programie e-pity po wpisaniu danych z PIT-11 ulga na dziecko została automatycznie uwzględniona.

Co trzeci Polak rozliczający się z fiskusem sprawdza swój PIT. Dlaczego warto to zrobić? - PIT.pl

 

Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym nie zawiera wszystkich odliczeń i ulg

Zeznania podatkowe za 2022 rok udostępnione podatnikom w e-Urzędzie skarbowym wymagają uzupełnienia. PIT, który przygotował fiskus, nie uwzględnia wielu preferencji i ulg. To podatnik musi zadbać o to, by poinformować urząd o ulgach i odliczeniach, z których chce skorzystać. Dlatego też warto skontrolować swoje zeznanie i przeliczyć w rekomendowanym przez nas programie e-pity.pl. Można na tym wiele zyskać tak jak Pani Jowita. Dzięki rozliczeniu w e-pity podatniczka otrzyma zwrot podatku trzy razy wyższy niż ten wyliczony przez fiskusa.  

 

W e-pity.pl zwrot podatku jest wyższy

Źródło: rozliczenie w programie e-pity nadesłane przez czytelnika PIT.pl 

 

Fiskus nie wie, z jakich ulg może skorzystać podatnik

Udostępnione w e-Urzędzie skarbowym deklaracje nie zawierają ulg podatkowych takich jak ulgi z tytułu darowizn, odliczenia wydatków na termomodernizacje czy odliczeń z tytułu korzystania z Internetu. Podatnik, który chce skorzystać z ulg, musi je samodzielnie uwzględnić w deklaracji. Podobnie ma to miejsce z ulgą na dziecko kiedy brakuje podatku do jej odliczenia. Tą trzeba wyliczyć z zapłaconych składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. W e-Urzędzie skarbowym nie jest to proste. Program e-pity sam wylicza ulgę po przepisaniu wszystkich danych z dokumentów źródłowych, np. otrzymanych od płatników deklaracji PIT-11.

5 powodów, dla których warto rozliczyć elektronicznie PIT — PIT.pl

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

 

Deklaracje automatycznie akceptowane 30 kwietnia będą bez ulg

Trzeba pamiętać, że podatnicy, którzy nie zainteresują się swoim zeznaniem podatkowym i nie skorzystają z ulg podatkowych, nie zwiększą swojego zwrotu. Deklaracje automatycznie akceptowane przez fiskusa nie będą zawierały odliczeń m.in. na termomodernizacje, Internet, darowizn czy rehabilitacje, czy dziecko wtedy kiedy brakuje podatku.

 

Do kiedy trzeba rozliczyć się z fiskusem?

Trzeba pamiętać o terminie, w jakim należy przygotować zeznanie podatkowe. W 2023 roku termin ten upływa 2 maja 2023 r. W sytuacji kiedy podatnik nie uwzględni swoich odliczeń, będzie musiał złożyć korektę deklaracji i tym samym zwrot podatku otrzyma z opóźnieniem.

PIT-11Korekta PITSkładka zdrowotnaSkala podatkowaPodatki 2022Polski ŁadUlga na dzieci