Przedsiębiorcy w wyścigu o grant z WARP. Pomoc tylko na nielicznych

Iwona Maczalska

Przedsiębiorcy chcący skorszystać z grantu na podwyższenie kapitału obrotowego firmy w ramach walki z epidemią COVID-19, oferowanego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, czują się oszukani. Jak twierdzą, metoda kto pierwszy ten lepszy nie służy udzieleniu pomocy faktycznie potrzebującym.

[AKTUALIZACJA 26.08 Będzie kontrola grantu z Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przesiębiorczości. Marszałek Województwa Wielkopolskiego sprawdzi, czy nie doszło do oszustwa. Więcej na ten temat w artykule ,,Grant z WARP pod lupą Urzędu Marszałkowskego Województwa Wielkopolskiego. Będzie kontrola".]

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła konkurs na grant na podwyższenie kapitału obrotowego firmy, które miało służyć walce z epidemią COVID-19. Wnioski można było składać do godziny 9:00 dnia dzisiejszego. Aby jedak otrzymać grant przedsiębiorcy musieli kliknąć w otrzymany od WARP link - nie wcześniej niż o godzinie 9. Jak twierdzą przedsiębiorcy - pomimo kliknięcia w link aktualnie o 9:00 - pojawiał się komunikat o rozdyspononwaniu wszystkich środków.

WART grant na zwiększenie kapitału

Źródło: Facebook.com

Grant z WARP, czyli kto pierwszy ten lepszy

W ramach konkursu uruchomionego przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości do rozdysponowania było aż 90 milionów złotych. Choć kwota ta nie wydaje się być mała okazuje się, że większości firm pomimo spełnienia warunków formalnych, nie udało się z niej skorzystać. Oburzenia nie kryją sami przedsiębiorcy. Jak można przeczytać na jednej z grup branżowych ,,09:00:02 już bylo wyczerpane", ,,kliknęlismy równo 8:59:59",, czy ,,Porażka, kliknęłam równo o 9:00:00, ładowanie 5 sekund i komunikat pula wyczerpana. Pozostał niesmak".

Na profilu facebookowym uruchomiono również protest, mający na celu unieważnienie naboru. Jak potoczy się sprawa dalej? Będziemy informowali na bieżąco. 

Koronawirus w Polsce