Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

PIT-36 nie działa w usłudze Twój e-PIT? Radzimy, co zrobić

Katarzyna Sudaj

Wielu naszych czytelników alarmuje, że deklaracja PIT-36 w usłudze MF Twój e-PIT nie działa poprawnie. Mają kłopot z otwarciem pliku rozliczenia, pojawia się błąd "Spróbuj później ponownie” albo nie mogą wysłać gotowego zeznania rocznego za 2019 rok.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Już od soboty można sprawdzać przygotowane w ramach usługi Twój e-PIT rozliczenie roczne za 2019 rok. Deklaracje PIT-37, PIT-38 oraz nowość w tym roku PIT-28 i PIT-36 za 2019 rok czekają już na podatników. Oprócz sporadycznych problemów związanych z obciążeniem serwerów, nasi czytelnicy alarmują również o innych kłopotach. Jeden z nich pisze: „Chciałam dzisiaj rozliczyć w twój e-pit deklaracje PIT-36, ale niestety się nie otwiera. Wiec tradycyjnie chciałam rozliczyć w E-deklaracje, ale PIT -36 nie znalazłam. Zapomniano dołączyć? bo w poprzednich latach był. Nie wiem, co o tym myśleć.”

Twój e-PIT: nie można wysłać PIT-36

Źródło: komentarze czytelników PIT.pl

Użytkownicy skarżą się również na inne problemy:

Źródło: komentarze czytelników PIT.pl

Sprawdziliśmy. Faktycznie MF nie przygotowało jeszcze interaktywnego pliku PIT-36 w ramach e-deklaracji.gov.pl.

Źródło: MF

I choć struktury logiczne schematów xml konieczne do e-wysyłki tego formularza zostały udostępnione pod koniec stycznia, to gotowego interaktywnego formularza nadal nie ma w zakładce e-deklaracje.gov.pl. Dlatego podpowiadamy czytelnikom, że można i warto skorzystać z programu do rozliczeń e-pity, w którym wygodnie można wypełnić PIT-36 i wysłać online już teraz.

Twój e-PITRozliczenie rocznePIT-36