Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Nie czekaj z rozliczeniem PIT i rozlicz się przed majówką

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów zapewnia, że podatnicy, którzy nie dotrzymają terminu 30 kwietnia nie będą karani za złożenie PIT po terminie. Wiele jednak przemawia za niezwlekaniem z rozliczeniem zeznania podatkowego za 2019 rok.

<< Dlaczego warto rozliczyć się do 30 kwietnia

Choć Ministerstwo Finansów twierdzi, że nie trzeba się spieszyć z rozliczeniem PIT za 2019 rok, ponieważ podatnicy, a w szczególności przedsiębiorcy, dostali dodatkowy miesiąc na wypełnienie obowiązku rozliczenia podatku dochodowego za 2019 rok, to należy mieć na uwadze, że de facto nie zmienił się termin na złożenie zeznania rocznego PIT. Nadal jest to 30 kwietnia 2020 roku.  Ministerstwo zapewnia jednak, że w 2020 roku odstępuje od stosowania sankcji karno-skarbowych w przypadku rozliczenia się po terminie.

<< Więcej czasu na złożenie PIT

Nie czekaj i rozlicz PIT już dziś

Choć teoretycznie zyskaliśmy czas na złożenie zeznania PIT za 2019 rok redakcja PIT.pl radzi, by nie zwlekać z rozliczeniem. Im szybciej rozliczymy roczną deklarację podatkową, tym szybciej możemy liczyć na uzyskanie zwrotu podatku za 2019 rok. Są też inne argumenty przemawiające za złożeniem rozliczenia PIT do 30 kwietnia. Znajdziesz je w artykule ,,Dlaczego warto rozliczyć się do 30 kwietnia". 

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Osobom mającym wątpliwości, w jaki sposób prawidłowo rozliczyć się z urzędem skarbowym polecamy wypełnienie PIT za pośrednictwem bezpłatnego programem e-pity 2019. Intuicyjny program skierowany jest w szczególności dla osób nie znających się na podatkach. Pozwala on bowiem na szybkie wypełnienie deklaracji PIT wraz z przysługującymi ulgami, odliczeniami oraz kwotą wolną od podatku.

Nie czekaj. Rozlicz PIT jeszcze przed majówką.

Rozliczenie roczneOdliczenia w PITPIT-36PIT-37Korekta PIT