Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Mail z MF w sprawie rozliczenia PIT. Bądź czujny i sprawdź nadawcę

Piotr Szulczewski 19.02.2019 09:15 (aktualizacja: )

W ramach akcji Twój e-PIT Ministerstwo Finansów rozpoczęło akcję wysyłania wiadomości e-mail do podatników. W mailu znajduje się link przekierowujący na stronę www.podatki.gov.pl.  Należy jednak być czujnym - łatwo może się okazać, że taką samą zasadę działania obiorą oszuści, starający się wyłudzić dane osobowe jak i kwoty przychodów podatnika.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2021.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Znów fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej

Prawidłowym będzie mail z adresu [email protected] o treści, jak poniżej na screenie. Mail może przyjść przed informacją PIT-11 lub PIT-8C od płatnika / wypłacającego świadczenia w 2018 r. Należy jednak zawsze zachować podwójną ostrożność - Ministerstwo Finansów pragnie poinformować o akcji Twój e-PIT, lecz należy się spodziewać możliwych ataków oszustów, podszywających się pod tego rodzaju wiadomości.

wiadomość od MF dot. Twój e-PIT

Źródło własne

Adres e-mail podatnika to dane osobowe - Ministerstwo Finansów ma prawo go wykorzystać

Adres e-mail, jakim posługuje się Ministerstwo Finansów, może stanowić jego daną osobową i  musiał być przekazany wcześniej celem kontaktu w zgłoszeniach identyfikacyjnych lub aktualizacyjnych. Obecnie jest wykorzystywany wyłącznie dla celów realizacji obowiązku nałożonego przepisami prawa – przygotowania deklaracji podatkowej. Korzystanie z tych danych nie wymaga zatem dodatkowych zgód ze strony podatnika.

Twój e-PIT: Problemy, z którymi spotkali się podatnicy

Niedawna akcja „wezwań z Ministerstwa Finansów” potwierdza – zachowaj czujność

Czujność podatników wzmóc powinien fakt, że ilość maili pochodzących od oszustów w ostatnim czasie wzmaga się. Kłopot z mailami do podatników w podobnej sprawie potwierdza Ministerstwo Finansów - na losowo wybrane skrzynki e-mail trafiają wiadomości o tytule „Wezwanie do złożenia wyjaśnienia” słane rzekomo przez Ministerstwo Finansów. W rzeczywistości są to komunikaty rozsyłane przez oszustów. Nie należy na nie odpowiadać ani przechodzić przez linki przekierowujące na inne strony, podane w wiadomości.

mail od oszustów phishing Wezwanie do złożenia wyjaśnienia

Źródło własne

Uwaga na fałszywe SMS od Profilu zaufanego

Rozliczenie rocznePIT-37Podatek PIT