Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Znów fałszywe maile o wszczęciu kontroli skarbowej

Katarzyna Sudaj 25.02.2019 09:28 (aktualizacja: )

Księgowe i urzędy skarbowe ostrzegają przed e-mailami informującymi „o zamiarze wszczęcia kontroli", podpisanymi Inspektor kontroli, Urząd Skarbowy, mgr Marian Jakubowski.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Księgowe alarmują - oszuści znów rozsyłają fałszywe wiadomości mailowe o tytule „Informacja o zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej” - dowiadujemy się od członków jednej z branżowych grup na Facebook.  Najważniejsze - to sprawdzić nadawcę maila i gdy mamy co do niego wątpliwości, to nie otwierać żadnych załączników z podejrzanej wiadomości.

Źródło: komentarz użytkownika FB - Screen maila z próbą wyłudzenia

Mail z MF w sprawie rozliczenia PIT. Bądź czujny i sprawdź nadawcę

Dziś w nocy i nad ranem wielu pracowników biur rachunkowych znalazło właśnie taki mail w swoich skrzynkach pocztowych. Taką samą próbę oszustwa odnotowano w 2016 roku, o czym ostrzegał np. łódzki urząd skarbowy. 

Administracja Podatkowa nie jest autorem tego e-maila - jego pisownia oryginalna poniżej:

„Urząd Skarbowy doręczył zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli w dniu 18.04.2016r. Wobec braku możliwości nawiązania kontaktu telefonicznego w dniach 4-7.04.2016r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 6.04.2016r. w celu ustalenia terminu wszczęcia kontroli. Urząd Skarbowy wyznacza termin wszczęcia kontroli na 29.04.2016r. o godz. 9.00.

Jednocześnie Urząd Skarbowy informuje, że zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 października 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z późn. zm.) w związku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z późn. zm.) czynności kontrolnych dokonuje się w obecności kontrolowanego lub osoby przez niego upoważnionej. Oznacza to że w wyżej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiązana/y do obecności w siedzibie swojej Firmy i współpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest Pani/Pan zobowiązany do pisemnego wskazania osoby upoważnionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególności w czasie Pani/Pana nieobecności.

Jest Pani/Pan zobowiązana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów związanych z prowadzoną przez Panią/Pana Firmą wymienionych w załączniku. (aktywny link do załącznika)

Nieobecność Pani/Pana może zostać uznana za stan wyczerpujący znamiona wykroczenia określonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 października 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z późn. zm.).

-----------------------------------

INSPEKTOR KONTROLI
Urząd Skarbowy
mgr Marian Jakubowski"

To oczywista próba wyłudzenia danych, gdyż adresy mailowe administracji podatkowej mają rozszerzenie @mf.gov.pl , a dla danych województw domenę np. @ld.mofnet.gov.pl dla woj. Łódzkiego.

/ks

KontrolaRozliczenie rocznePłatnik PITPodatek PITHOT